2010 Gegužės 26

Kęstutis Masiulis

Seimo laikinosios apkaltos komisijos pirmininkas Kęstutis Masiulis

veidas.lt

– Kaip vertinate A.Sacharuko ir L.Karaliaus apkaltos proceso eigą?

– Normaliai. Prieš prasidedant procesui buvau daug skeptiškiau nusiteikęs. Man atrodė, kad Seime įsišaknijęs nebaudžiamumas ir tradiciškai nebekreipiama dėmesio į nuolatinius rimtus procedūrų pažeidimus.

Džiaugiuosi, kad dauguma Seimo narių labai rimtai pažvelgė į būtinybę keisti šias blogas tradicijas. Jau dabar prasidėję poslinkiai rodo, kad iš šio apkaltos proceso Seimas gali gauti daug naudos.

Pirmiausia – tai akivaizdi pamoka, kaip negalima elgtis. Mat žmonės, jausdami nebaudžiamumą, labai nenoriai mokosi gero elgesio taisyklių. Dabar jie suprato, kokios pasekmės gali juos ištikti. Mes iš karto tai pastebėjome Seimo posėdžių salėje, nes nuo apkaltos pradžios lankomumas iš karto smarkiai pagerėjo.

– Kaltinamųjų teigimu, juos pašalinti iš Seimo norima tam, kad į atsilaisvinusias vietas ateitų “savi žmonės”.

– Tai niekuo nepagrįsta sąmokslo teorija, daranti prielaidą, esą opozicijos atstovus A.Sacharuką ir L.Karalių išmesti iš Seimo nori valdančiosios daugumos atstovai. Jeigu tai būtų tiesa, už apkaltą jiems būtų balsavę vien valdantieji. Bet nieko panašaus nebuvo!

Už apkaltos pradžią parašus dėjo tiek valdantieji, tiek opozicija, per svarstymus apie apkaltą kalbėjo tiek valdantieji, tiek opozicija, už ją balsavo tiek valdantieji, tiek opozicija. Taip, kelios opozicinės frakcijos juodu griežtai gynė, bet ne visa opozicija!

Akivaizdu, kad noras išsivalyti savo gretas Seime nepriklauso nuo parlamentarų politinės orientacijos. Visi, ypač didesnę patirtį turintieji, suprantame, kad Seimas privalo susitvarkyti savo įvaizdį visuomenėje ir atsikratyti tų savo narių, per kuriuos prarandamas veidas.

Taip pat nepamirškime, kad visi kadaise buvusios Arūno Valinsko partijos kandidatai į Seimą yra sunkiai prognozuojami. Kad ir kurie jų ateitų į A.Sacharuko ir L.Karaliaus vietas, nėra jokių garantijų, jog dėsis prie valdančiosios daugumos. Tad jokio siauro politinio išskaičiavimo pradėti apkaltą tikrai nebuvo.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...