2010 Birželio 23

Kęstutis Masiulis

Du klausimai A.Sacharuko apkaltos komisijos pirmininkui Kęstučiui Masiuliui

veidas.lt

– Kaip vertinate Seimo sprendimą neleisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn A.Sacharuko, kaltinamo svetimo dokumento pasisavinimu ir dokumentų klastojimu?

Šį sprendimą vertinu kaip Seimo moralinio veido išsipurvinimą. Manau, kad tie Seimo nariai, kurie nepritarė Generalinės prokuratūros prašymui leisti patraukti A.Sacharuką baudžiamojon atsakomybėn, prieš balsavimą prisiminė ankstesnes savo pačių nuodėmes, kai vieno ar kito kolegos prašymu balsuodavo už salėje nesantį parlamentarą. Žinoma, tai tik prielaida, bet kitokio paaiškinimo neturiu, kodėl prieš kelias savaites kolegos gana vieningai balsavo už apkaltą A.Sacharukui, o šiandien ėmė ir persigalvojo.

Prieš balsavimą Tėvynės sąjungos frakcijoje išsamiai aptarėme šį reikalą ir iš visų kolegų kalbų buvo galima spręsti, kad nuomonė dėl A.Sacharuko bendra – leisti traukti baudžiamojon atsakomybėn. Matydami tokį nusiteikimą netgi nematėme reikalo įpareigoti frakcijos narius remti prokurorų prašymą ir leidome balsuoti laisvai, nes apkalta – tai vis dėlto asmeninio apsisprendimo reikalas. Na, ir matome, kas iš to išėjo – vieni balsavo prieš, kiti iš viso neatėjo balsuoti. Pasirodo, dalis mūsų parlamentarų garsiai sakė viena, o paskui tyliai darė kita.

– Prokurorai yra kreipęsi į Seimą ir dėl kitų parlamentarų patraukimo baudžiamojon atsakomybėn. Kaip manote, koks bus šių prašymų likimas?

– Tikrai nežinau, nes nusižengimai, kuriais kaltinami Rokas Žilinskas, Kazimieras Uoka, Petras Gražulis, yra net nelygintini su tuo, ką padarė A.Sacharukas. Jis užsiima gryniausia, begėdiška demagogija, aiškindamas, neva jis tik Seimo statutą pažeidė. Jo laukė baudžiamoji atsakomybė už dokumentų klastojimą, nes Baudžiamajame kodekse numatytos veikos buvo padarytos, pats A.Sacharukas prisipažino tai padaręs.

Apskritai laikausi tokios pozicijos – Seimo narys įstatymo požiūriu turi būti toks pats pilietis, kaip ir visi kiti. Tad jeigu prokuratūros pateiktuose kaltinimuose negalima įžvelgti politinio persekiojimo ar susidorojimo, leidimas patraukti baudžiamojon atsakomybėn turi būti duodamas, nepriklausomai nuo padarytų nusižengimų įstatymui dydžio.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. p.Masiuli, p.Masiuli, rašo:

  o kad seimo moralinis veidas buvo svarus?

 2. Audrius Bačiulis rašo:

  Seimo moralinis veidas yra švarus lygiai tiek, kiek švarus yra Lietuvos rinkėjų veidas.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...