2011 Gegužės 13

Seime – diskusija apie padėtį Baltarusijoje

veidas.lt

BFL

Lietuvos Seime penktadienį Baltarusijos opozicijos atstovai ir Lietuvos politikai bei žurnalistai diskutuos apie padėtį Aleksandro Lukašenkos autoritariniu režimu valdomoje šalyje.

Demokratijų bendrijos parlamentinis forumas šiuos klausymus rengia reaguodamas į pastarųjų keturių mėnesių įvykius Baltarusijoje, pranešė organizatoriai.

“Šiuo metu vyksta suimtųjų dėl gruodžio 19-osios demonstracijos teismai, kurie yra atviras pasityčiojimas iš žmogaus teisių ir laisvių. Kaip teigia patys politiniai kaliniai, Baltarusijos KGB juos kankina ir taiko psichologines priemones, teismų sprendimai neadekvatūs “nusikaltimui”, – teigia klausymų rengėjai.

Diskusijos dalyviai svarstys, kaip demokratinės valstybės gali padėti įveikti Baltarusijoje kilusias politinę ir ekonominę krizes, ar buvo veiksmingos iki šiol taikytos poveikio priemonės.

Klausymuose ketina dalyvauti Baltarusijos liaudies fronto vicepirmininkas Aliaksejus Janukievičius, Žmogaus teisių centro “Viasna” vadovas Aliesis Bialatskis, judėjimo “Už laisvę“ pirmininkas Aliaksandras Milinkevičius, buvęs Baltarusijos premjeras, dabar Jungtinės piliečių partijos Nacionalinio komiteto narys Mikhailas Čigiris, Rytų Europos studijų centro Politikos analizės ir tyrimų skyriaus vedėjas Vytis Jurkonis ir kiti.

Praėjusių metų gruodžio 19-ąją pasibaigus prezidento rinkimams, kuriuose nugalėjo A. Lukašenka, Minske įvyko opozicijos demonstracijos. Po šių įvykių Baltarusijos valdžia sulaikė kelis šimtus žmonių. Kai kuriems iš jų buvo iškeltos administracinės ir baudžiamosios bylos. Šiuo metu Minske vyksta jų teismai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...