- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Seime – diskusija apie padėtį Baltarusijoje

Autorius: veidas.lt | 2011 05 13 @ 09:40 | Politika | No Comments

BFL

Lietuvos Seime penktadienį Baltarusijos opozicijos atstovai ir Lietuvos politikai bei žurnalistai diskutuos apie padėtį Aleksandro Lukašenkos autoritariniu režimu valdomoje šalyje.

Demokratijų bendrijos parlamentinis forumas šiuos klausymus rengia reaguodamas į pastarųjų keturių mėnesių įvykius Baltarusijoje, pranešė organizatoriai.

“Šiuo metu vyksta suimtųjų dėl gruodžio 19-osios demonstracijos teismai, kurie yra atviras pasityčiojimas iš žmogaus teisių ir laisvių. Kaip teigia patys politiniai kaliniai, Baltarusijos KGB juos kankina ir taiko psichologines priemones, teismų sprendimai neadekvatūs “nusikaltimui”, – teigia klausymų rengėjai.

Diskusijos dalyviai svarstys, kaip demokratinės valstybės gali padėti įveikti Baltarusijoje kilusias politinę ir ekonominę krizes, ar buvo veiksmingos iki šiol taikytos poveikio priemonės.

Klausymuose ketina dalyvauti Baltarusijos liaudies fronto vicepirmininkas Aliaksejus Janukievičius, Žmogaus teisių centro “Viasna” vadovas Aliesis Bialatskis, judėjimo “Už laisvę“ pirmininkas Aliaksandras Milinkevičius, buvęs Baltarusijos premjeras, dabar Jungtinės piliečių partijos Nacionalinio komiteto narys Mikhailas Čigiris, Rytų Europos studijų centro Politikos analizės ir tyrimų skyriaus vedėjas Vytis Jurkonis ir kiti.

Praėjusių metų gruodžio 19-ąją pasibaigus prezidento rinkimams, kuriuose nugalėjo A. Lukašenka, Minske įvyko opozicijos demonstracijos. Po šių įvykių Baltarusijos valdžia sulaikė kelis šimtus žmonių. Kai kuriems iš jų buvo iškeltos administracinės ir baudžiamosios bylos. Šiuo metu Minske vyksta jų teismai.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/seime-diskusija-apie-padeti-baltarusijoje

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.