2011 Gegužės 10

Diskusija “Kas yra šeima?”

veidas.lt

"Veido" archyvas

Reaguodami į vėl suaktyvėjusią įstatymų leidybą vertybių ir tradicijų srityje, šį ketvirtadienį, gegužės 12d. 18:00 organizuojame diskusiją „Kas yra šeima?“, nes akivaizdu, kad mūsų valdžia to nežino. Vietoje to, kad laikytųsi ES politinės linijos: žmogaus teisių užtikrinimas kaip visuomenės gerovės ir valstybės klestėjimo pagrindas – mūsiškiai nutarė suklijuoti etiketes ant šeimų. Tikriausiai girdėjote apie Šeimos pagrindų įstatymo projektą, pagal kurį didžioji dalis šeimų nebebus laikomos šeimomis, nes įtvirtinamas griežtai apibrėžtas asmenų ratas, laikytinas šeima. Beje, šis įstatymas suteiktų realų pagrindą taikyti žymiąją Gražulio pataisą ATPK, kur už šeimos niekinimą būtų numatyta 6 tūkst. Lt bauda – aukščiau minėtu būdu įstatymiškai apibrėžus šeimą ne tik gėjai, bet ir vienišos mamos ar kitokios neteisingos šeimos turėtų labai atsargiai „demonstruotis“ viešumoje.

Žodžiu, pasikvietėme šeimos politikos klausimus viešajame diskurse nagrinėjančius ekspertus bei žinomus asmenis, tarp jų: psichiatrą, ŽTSI Valdybos pirmininką Dainių Pūrą, geros valios žmogaus teisių ambasadorę Nomedą Marčėnaitę, advokatą, VU profesorių Vytautą Mizarą, Nacionalinės šeimų ir tėvų asociacijos pirmininką Tomą Šalkauską bei SADM Šeimos politikos planavimo skyriaus atstovus, bet svarbiausia būtų sukviesti rašančią ir mąstančią broliją/seseriją, nes panašu, kad be aštrios ir racionalios diskusijos medijoj – nieko gero nebus. Jūsų kritiškos ir taiklios mintys viešojoje erdvėje leidžia viltis, kad galbūt visgi susidarys kritinė masė norinčių gyventi žmoniškai ir mąstančių ne kartą per metus. Nuoširdžiai kviečiame dalyvauti diskusijoje – ketvirtadienį 18:00 Žmogaus teisių stebėjimo institute (Didžioji g. 5, IV a. Konferencijų salė).

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...