2010 Gruodžio 07

Verslas

Seimas sumažino akcizą alkoholiui

veidas.lt

Seimas sumažino akcizą alkoholiui. 27,5 proc. mažesnis tarifas bus taikomas nuo 2011-ųjų sausio 1-osios.

Akcizas sumažintas nuo 4,416 tūkst. litų iki 3,2 tūkst. litų už gryno etilo alkoholio hektolitrą.

Už tai antradienį balsavo 65 Seimo nariai, prieš – 48, o susilaikė 8 parlamentarai.

“Ką tik Seimas iš jūsų atėmė 50 mln. litų”, – po balsavimo į parlamentarų darbą stebinčius pensininkus kreipėsi Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Rimantas Jonas Dagys.

Sveikatos komiteto pirmininkas Antanas Matulas sakė kreipsis į prezidentę, kad ji pataisą vetuotų.

Jeigu prezidentė Dalia Grybauskaitė pataisą pasirašys, akcizo dydis bus toks, koks galiojo 2001-2008 metais.

“Tvarkietis” Remigijus Žemaitaitis prognozavo, kad atpigęs alkoholis taps kovos su kontrabanda ginklu: “Šiandien Baltarusijoje veikia 13 etilo alkoholio gamyklų, Kaliningrade kelios dirba. Pagal jų duomenis, kiekvieną ketvirtį atidaro papildomai po naują liniją. Po naują gamyklą planuoja atidaryti 2011 metais. Akcizo sumažinimu sustabdytumėm etilo alkoholio proveržį ir kontrabandos srautus į Lietuvą”, – sakė parlamentaras.

Konservatorius Kęstutis Masiulis sakė, kad pataisų priėmimas norimo efekto nepasieks, o socialinė žala bus padaryta didelė: “Atpigęs alkoholis – paskata vartoti ir bus prieinamesnis”.

“Jeigu norime, kad žmonės nepirktų šešėlyje esančio alkoholio, o pirktų viešą, tai reikėtų mažinti akcizą iki tiek, kad atsirastų konkurencija, o kaip dabar – truputį, neprotinga pamažinti”, – teigė parlamentaras.

Biudžeto ir finansų komiteto narys konservatorius-krikdemas Petras Luomanas mano, kad biudžetas negaus 50 mln. litų pajamų.

“Jeigu prieinamumas geresnis ir vartojimas didesnis”, – aiškino parlamentaras.

Socialdemoktaras Bronius Bradauskas informavo, kad dabar į Lietuvą nelegaliai patenkantis rusiškas ir baltarusiškas alkoholis yra 10 litų pigesnis nei šalies parduotuvėse.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. petručio petručio rašo:

    gal ir pristabdys kontrabanda , bet esmė tame,kad pagal dabartines kainas gerti gali tik valstybinių įmonių darbuotojai ir valdininkai.kiti nustojo vartoti alkoholi nes neturi pinigų.dėl to ir sumažėjo pardavimai.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...