2010 Gruodžio 02

Prekyba

Seimas pritarė siūlymui alkoholiniais gėrimais prekiauti iki 24 val.

veidas.lt

Ketvirtadienį parlamentarai pritarė Alkoholio kontrolės įstatymo projektui, kuris prailgina prekybos alkoholiniais gėrimais laiką. Jei šį Seimo priimtą įstatymą pasirašys šalies Prezidentė – po jo įsigaliojimo prekiauti alkoholiu mažmeninės prekybos įmonėse bus galima nuo 8 val. ryto iki 24 val. nakties. Tiesa, daugiabučiuose namuose įsikūrusioms parduotuvėms laiko ribojimas galios ir toliau – jos prekiauti alkoholiniais gėrimais galės tik iki 22 val.

“Seimo sprendimas – logiškas ir teisingas. Niekam ne paslaptis, kad nors oficialiai Lietuvoje alkoholiu buvo galima prekiauti tik iki 22 val. vakaro – tačiau svaigiųjų gėrimų vis tiek buvo galima įsigyti nelegaliose prekybos vietose, tik imituojančiose barų ar kavinių veiklą. Prekybos ribojimas problemos nesprendė, o tik sudarė sąlygas klestėti šešėlinei alkoholio prekybai, o svarbiausia – gamybai ir kontrabandai, kurios nepatenka į jokius tikslius statistinius duomenis”, – sakė projekto iniciatorius Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Erikas Tamašauskas.

Pasak parlamentaro, alkoholio prekybos laiko ribojimas skatino ir nepilnamečių alkoholinių gėrimų vartojimą. Šešėlinės prekybos vietose nėra jokių saugiklių, todėl prekeiviai dažniausiai net neprašo jaunuolių asmens dokumentų. “Tai – vieša paslaptis. Norėčiau pabrėžti, kad nors bendras apsinuodijimų alkoholiu skaičius Lietuvoje statistiškai ir smuko, bet vaikų, apsinuodijančių alkoholiniais gėrimais ar pirmą kartą jų paragaujančių, amžius jaunėja”, – sako E. Tamašauskas.

Liberalai taip pat yra užregistravę įstatymo projektus, didinančius baudas prekybininkams, parduodantiems alkoholį nepilnamečiams, ir tėvams ar globėjams, kurių vaikai pagaunami neblaivūs. Taip pat, Operatyvinės veiklos įstatymo pakeitimą, suteiksiantį daugiau teisių teisėsaugos pareigūnams sutramdyti alkoholio prekybos taisyklėms nusižengiančius asmenis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. sas sas rašo:

    briedas,pats zeuriausias narkotikas yra alkobrudas.o su narkotikais jus kovojate,ane ?ar kaip cia yra


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...