2010 Liepos 02

Nuobaudos

Seimas sugriežtino bausmes už vaikų tvirkinimą

veidas.lt

Seimas penktadienį priėmė Baudžiamojo kodekso (BK) pataisas, kuriomis sugriežtintos bausmės už mažamečių tvirkinimą, taip pat iki 16 metų pakelta amžiaus riba, nuo kurios nebaudžiami pilnamečio asmens lytiniai santykiai su nepilnamečiu.

Priėmus pataisas numatoma, kad tas, kas atliko mažamečio asmens tvirkinimo veiksmus, baudžiamas laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu nuo 2 iki 5 metų. Iki šiol už tokias veikas buvo baudžiama bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 2 metų.

Taip pat nustatyta, kad pilnametis asmuo, lytiškai santykiavęs ar kitaip tenkinęs lytinę aistrą su jaunesniu negu 16 metų asmeniu, jeigu nebuvo išžaginimo, seksualinio prievartavimo ar privertimo lytiškai santykiauti požymių, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 3 metų. Iki šiol buvo numatyta atsakomybė už lytinius santykius su nepilnamečiais iki 14 metų.

Pilnamečio lytiniai santykiai su asmeniu iki 16 metų nebūtų laikomi nusikaltimu, jeigu tarp jų nebūtų didelio amžiaus, dvasinės ir fizinės brandos skirtumo.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...