- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Seimas sugriežtino bausmes už vaikų tvirkinimą

Autorius: veidas.lt | 2010 07 02 @ 16:58 | Lietuva | No Comments

Seimas penktadienį priėmė Baudžiamojo kodekso (BK) pataisas, kuriomis sugriežtintos bausmės už mažamečių tvirkinimą, taip pat iki 16 metų pakelta amžiaus riba, nuo kurios nebaudžiami pilnamečio asmens lytiniai santykiai su nepilnamečiu.

Priėmus pataisas numatoma, kad tas, kas atliko mažamečio asmens tvirkinimo veiksmus, baudžiamas laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu nuo 2 iki 5 metų. Iki šiol už tokias veikas buvo baudžiama bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 2 metų.

Taip pat nustatyta, kad pilnametis asmuo, lytiškai santykiavęs ar kitaip tenkinęs lytinę aistrą su jaunesniu negu 16 metų asmeniu, jeigu nebuvo išžaginimo, seksualinio prievartavimo ar privertimo lytiškai santykiauti požymių, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 3 metų. Iki šiol buvo numatyta atsakomybė už lytinius santykius su nepilnamečiais iki 14 metų.

Pilnamečio lytiniai santykiai su asmeniu iki 16 metų nebūtų laikomi nusikaltimu, jeigu tarp jų nebūtų didelio amžiaus, dvasinės ir fizinės brandos skirtumo.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/seimas-sugrieztino-bausmes-uz-vaiku-tvirkinima

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.