2010 Gegužės 21

Nuobaudos

Seimas sutinka didinti maksimalias baudas už sunkius nusikaltimus

veidas.lt

Seimas pritaria prezidentės Dalios Grybauskaitės siūlymui maksimalias baudas už nusikaltimus padidinti dešimt kartų.

Penktadienį Seimas po pateikimo 47 Seimo nariams balsavus už ir 2 susilaikius pritarė tai numatančių Baudžiamojo kodekso pataisų projektui. Kai projektas bus apsvarstytas parlamentiniuose komitetuose, Seimas balsuos dėl jų priėmimo.

Pataisas pristačiusi prezidentės patarėja teisės klausimais Solveiga Cirtautienė sakė, jog projekto rengimą paskatino baudos kaip ekonominių ir finansinių nusikaltimų padarymo atvejais veiksmingiausios bausmės potencialas, kuris šiuo metu negali būti efektyviai naudojamas dėl neproporcingai mažų, realios nusikalstamumo situacijos neatitinkančių asmenims skiriamų baudų dydžių.

“Pažymėtina, kad šiuo metu BK numatyti skiriamų baudų dydžiai yra neproporcingi nusikalstamų veikų pavojingumui ir valstybei daromai žalai, visiškai neatitinka nusikalstamu verslu užsiimančių asmenų pajamų ir jų gaunamo pelno. Pavyzdžiui, vidutinis asmeniui, nuteistam už tabako gaminių kontrabandą skiriamos dydis yra keturiolika kartų mažesnis nei valstybei padarytos žalos dydis”, – sakė prezidentės patarėja.

Pateiktomis BK pataisomis už baudžiamąjį nusižengimą siūloma bausti nebe iki 50 minimalaus gyvenimo lygio (MGL) dydžio baudomis (dabar – 6500 litų), o iki 500 MGL dydžio (65 tūkst. litų). Už sunkų nusikaltimą būtų skiriama nebe iki 100 (13 tūkst. litų), o iki 1000 MGL dydžio (130 tūkst. litų) bauda.

Maksimali bauda už sunkų nusikaltimą didėtų nuo 300 (39 tūkst. litų) iki 3000 MGL dydžio (390 tūkst. litų), už neatsargų nusikaltimą – nuo 75 (9750 litų) iki 750 MGL dydžio (97,5 tūkst. litų).

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...