2010 Balandžio 30

Higienos pasas

Seimas neribos bevielio ryšio

veidas.lt

Daug diskusijų sukėlęs siūlymas įvesti higienos pasus norint naudotis bevieliais buities prietaisais, buvo atmestas. Seimas priėmė Visuomenės sveikatos priežiūros įstatymo pataisų projektą su Seimo nario Andriaus Šedžiaus pataisa.

Seimas pritarė jo siūlymui apskritai išbraukti punktą, kuriuo buvo numatyta reikalauti higienos pasų iš visų, vykdančių „radiotechninių objektų veiklą“. Jei Seimas nebūtų atsižvelgęs į šią pataisą, Lietuvos gyventojai būtų galėję naudotis televizoriumi, radiju ir nuotoline automobilių signalizacija tik su raštišku valdžios leidimu.

„Galima tik įsivaizduoti, kokio dydžio būtų kilęs skandalas, jei gyventojai, naudojantys mobiliuosius telefonus, radijo ir TV imtuvus, nuotolinę automobilių signalizaciją, Wi-Fi tinklus namuose ir t.t., būtų privalėję gauti higienos pasus“, – kalbėjo Andrius Šedžius.

Seimo narys pabrėžė, kad visuomenės sveikatos saugai užtikrinti visiškai pakanka prievolės, kuri įpareigoja įmones įrengiant radiotechninį objektą suderinti radiotechninės dalies projektą ir elektromagnetinių bangų stebėsenos planus su teritorine visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba.

Už Visuomenės sveikatos priežiūros įstatymo pataisų projektą balsavo 83 Seimo nariai, susilaikė 21, prieš nebuvo.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...