2011 Liepos 29

Bevieliu internetu naudojasi beveik kas dešimtas

veidas.lt

BFL

9 proc. Lietuvos gyventojų teigia nuolatos, reguliariai naudojasi bevieliu internetu WiFi. 4G internetu nuolatos naudojasi 3 proc. Lietuvos gyventojų. Interneto telefonijos sistemomis nuolatos naudojasi 49 proc. Lietuvos gyventojų.

Tai paaiškėjo tyrimų bendrovei RAIT atlikus Lietuvos gyventojų apklausą. Apklausa atlikta š.m. birželio 2 – 12 dienomis, apklausta 1007 15-74 m. nuolatinių Lietuvos gyventojų.

Apklausos metu Lietuvos gyventojų buvo klausiama, ar jie naudojasi ir kaip dažnai naudojasi 4G internetu, bevieliu internetu (WiFi) bei interneto telefonijos sistemomis (tokiomis kaip Skype, Google, Talk, MSN). Apklausos duomenimis trečdalis (33 proc.) Lietuvos gyventojų iš viso nežino, kas yra bevielis internetas (WiFi), du penktadaliai (41 proc.) lietuvių nežino, kas yra 4G internetas, beveik penktadalis (19 proc.) apklaustųjų nežino, kas yra interneto telefonijos sistemos.

Analizuojant interneto vartotojų atsakymus, paaiškėjo, kad bevieliu internetu (WiFi) nuolatos naudojasi 13 proc. interneto vartotojų, 4G internetu – 4 proc., interneto telefonijos sistemomis – 72 proc. Lietuvos interneto vartotojų.

“Nors interneto skvarba Lietuvoje artėja prie 70 proc., tačiau gana nedidelė interneto vartotojų dalis naudojasi modernesnėmis interneto galimybėmis ar paslaugomis. Dalis Lietuvos gyventojų apskritai nežino apie tokias interneto paslaugas ir galima manyti, kad dalis tiesiog neturi galimybių jomis naudotis. Tačiau interneto plėtra lemia senųjų komunikacijos technologijų išstūmimą, stacionarius telefonus keičia ne tik mobilus ryšys, bet ir interneto telefonijos sistemos, kurių naudojimas tikrai nemažas, net pusė Lietuvos gyventojų jomis naudojasi nuolatos, dar beveik dešimtadalis yra bandę ir ketina naudotis ateityje. Todėl tikėtina, kad interneto telefonijos sistemų skvarba per keletą metų priartės prie mobiliųjų telefonų skvarbos”, – apklausos duomenis komentuoja RAIT valdybos pirmininkė Inga Nausėdienė.

Apklausos duomenimis, interneto telefonijos sistemomis labiau naudojasi jaunesnio amžiaus (15-35 metų) Lietuvos gyventojai, žmonės su aukšuoju išsimokslinimu, aukščiausiomis pajamomis (1101 Lt vienam šeimos nariui per mėnesį), tarnautojai ar specialistai bei studentai ar moksleiviai.

Bevieliu internetu labiau naudojasi, didmiesčių gyventojai, specialistai, jaunesnio amžiaus (15-35 metų) Lietuvos gyventojai, žmonės su aukšuoju išsimokslinimu, aukščiausiomis pajamomis (1101 Lt vienam šeimos nariui per mėnesį), bei studentai ar moksleiviai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...