2010 Balandžio 21

Higienos pasas

Seimas gali apriboti bevielį ryšį

veidas.lt

Ar naudotis televizoriumi, radiju ir nuotoline automobilių signalizacija galėsime tik su raštišku valdžios leidimu? Į tokius valdančiosios daugumos bandymus įvesti biurokratizmą atkreipė dėmesį Seimo narys socialdemokratas Andrius Šedžius.

Anot Seimo nario, jei bus priimtas Visuomenės sveikatos priežiūros įstatymo pataisų projektas, Lietuvos gyventojai bus verčiami gauti higienos pasus visai buityje naudojamai bevielio ryšio įrangai. Antradienį A. Šedžius užregistravo siūlymą, kuris išlaikys dabar egzistuojančią tvarką.

Siūlymą papildyti veiklos rūšis, kurioms būtinas leidimas-higienos pasas pateikė Seimo narė Vida Marija Čigriejienė. Jos siūlymui reikalauti higienos pasų iš visų, vykdančių “radiotechninių objektų veiklą”, jau buvo pritaręs Seimo Sveikatos reikalų komitetas.

“Galima tik įsivaizduoti, kokio dydžio kils skandalas, jei valdantieji “prastums” šią pataisą. Visi, naudojantys mobiliuosius telefonus, radijo ir TV imtuvus, nuotolinę automobilių signalizaciją, Wi-Fi tinklus namuose ir t.t., visi privalės gauti higienos pasus”, – perspėjo Seimo narys Andrius Šedžius.

Įstatyme “radiotechniniu objektu” nurodomas “radijo ryšio įrenginys arba bet kuris kitas įrenginys, spinduliuojantis radijo bangas, veikiantis nuo 10 kHz iki 300 GHz radijo dažnių juostoje”. Seimo narys atkreipia dėmesį, kad į šią dažnių juostą papuola visi buityje naudojami bevieliai įrenginiai – Wi-Fi namų tinklo stotys (2.4-2.49 GHz), radijo imtuvai (526-1600 kHz, 0.6-1.6 MHz, 87.5-108 MH), skaitmeninis radijas (230.784 MHz), TV imtuvai (47.5-68, 174-230 MHz, 470-862 MHz), mobiliojo ryšio aparatai (880-915 MHz), radijo telefonai (1775-1785/1870-1880 MHz), skaitmeninės palydovinės TV antenos (10,7-12.75 GHz) ir t.t.

“Man keista, kad atsiranda Seimo narių, kurie siūlo tokius dalykus, neišklausę nei radiofizikos specialistų, nei vartotojų”, – sakė Seimo narys. Jis priminė, kad Lietuvos mokslininkai balandžio pradžioje padarė bendrą pareiškimą, kuriame nurodė, kad nėra jokių duomenų ir įrodymų, kad elektromagnetinės bangos kenktų sveikatai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (22)

 1. Svaičiojimai Svaičiojimai rašo:

  Na jei tokie “specai” kaip Vida Marija Čigriejienė taip sugalvojo tai tada atleiskite iš kokio medžio ji iškrito? Visa technika yra sertifikuojama ir tik atitinkanti reikalavimus patenka į prekystalius.

 2. kvailas vartotojas kvailas vartotojas rašo:

  noreciau atkreipti demesi i visiska nesamone. :) cituoju ” Įstatyme “radiotechniniu objektu” nurodomas “radijo ryšio įrenginys arba bet kuris kitas įrenginys, SPINDULIUOJANTIS RADIO BANGAS, veikiantis nuo 10 kHz iki 300 GHz radijo dažnių juostoje”. Tai dabar leiskite paklausti prie ko cia sie ishvardinti irenginiai: “radijo imtuvai (526-1600 kHz, 0.6-1.6 MHz, 87.5-108 MH), skaitmeninis radijas (230.784 MHz), TV imtuvai (47.5-68, 174-230 MHz, 470-862 MHz)”?????? :D

 3. Atsakymas kvailam vartotojui Atsakymas kvailam vartotojui rašo:

  radijo bangas spinduliuoja visiskai visi cia ivardinti ir dar daug neivardintu irenginiu – pav. mikrobange krosnele. Ir klausimas tik vienas – koks to spinduliavimo lygis?
  Beje, visu imanomu spinduliavimu, sudetu vienon kruvon kartu, neigiamas poveikis zmogaus organizmui yra milijona kartu mazesnis nei visu nuodu (priedai E, koncervantai, salietra ir t.t., ir t.t.) poveikis parduotuvese perkamame maiste.
  K A D A kas nors pagaliau uzsiims tais, kurie del pinigu kasdiena nuodina visa musu tauta, kada visi nuodytojai maistu bus “sutupdyti” ???

 4. kvailas vartotojas kvailas vartotojas rašo:

  suprantu tamsta, tokios neamones man aktualios kaip ir daugumai lietuvos ly’ku. :d 73!

 5. duonos valgytojas duonos valgytojas rašo:

  Elektromagnetine banga sukelia bet koks minimalaus kruvio poslinkis erdveje (laidininke, dielektrike).Taigi ponai – mes patys, judedami Marijos Zemes pavirsium jau sukeliam elektromagnetines bangas.Kadangi, musu sukeltu elektromagnetiniu bangu dazniai ieina i duota tarpa (keista, o rentgeno spinduliavimas kazkaip paliktas uz ribu), tai visiems teks pereiti sertifikavimo istaiga ir gauti… higienos pasa.Cia kaip su PSD :)
  Likusiems nelaimeliams teks nesioti svininius-aliuminius-grafitinius skafandrus.
  O gal Seima paleidziam – tikrai neturi ka veikti ?

 6. Mokesciu moketojas Mokesciu moketojas rašo:

  Vida Marija kuo skubiau turi apsilankyti pas savo psichiatrą

 7. CIGRIJIENE i 5 KLASE CIGRIJIENE i 5 KLASE rašo:

  APLINK VISUS LAIDININKUS, KURIAIS TEKA ELEKTROS SROVE -SUSIKURE ELEKTROMAGNETINES BANGOS. ISJUNKIM ELEKTRINES IR SUNAIKINKIM EL.PERDAVIMO TINKLA.
  RUOSKIMES “BALANOS GADYNEI” ,”aciu Cigrijienei”ji NESIMOKE FIZIKOS.
  LIETUVAI GEDA PRIES CIVILIZUOTA PASAULI.

 8. Cigrijiene yra medike? Cigrijiene yra medike? rašo:

  Nejaugi tokio lygio zmones baige Aukstuosius Medicinos Mokslus.Kazkas baisaus kad Lietuva Seime turi tamsius atstovus, matomai is mediku klano kurie mokslus baige per protekcijas.Kitaip nepaaiskinti FANOBERIJOS IR PROTO BUKUMO.

 9. Pipedija Pipedija rašo:

  Seimas bando uždrausti psichotronus!!! Neleiskime Seimui uždrausti psichotronų, kurie sukelia seimo nariams šizofreniją!!! Šizofrenija – ne liga, šizofrenija – tai gyvenimo būdas!!! Neleiskit jiems uždrausti Pipedijos!!! Mes už hipnotinį spinduliavimą!!!

 10. GERBIU SENATVE GERBIU SENATVE rašo:

  Taciau ateina laikas ir vyresnio amziaus zmogus negali atlikti kai kuriu darbu.Pavyzdziui : vairuoti autobobili, atstovauti rinkejus SEIME.
  SENIAUSEI SEIMO NAREI VIDAI MARIJAI CIGRIJIENEI ATEJO TAS LAIKAS KADA SAVO PROTINIUS SUGEBEJIMUS REIKE PASITIKRINTI PAS PSICHIATRA.

 11. :-) :-) rašo:

  Jau seniai niekam ne paslaptis, kad specialiosios tarnybos kuria psichotroninį ginklą, kurį naudoja prieš savo liaudį. Įvairios vyriausybės suinteresuotos to ginklo platinimu. Todėl po truputį visur statomos įvairios antenos, kurios transliuoja hipnotines bangas. Šitos bangos žmones paveikia taip, kad jie tampa neatsakingi už savo veiksmus, tai dar baisiau, negu 25 kadras televizijoje.

  Štai mes galim pastebėti, kaip Lietuvos liaudis yra pasyvi ir nereaguoja į politinius įvykius. Taip yra todėl, kad visos žmonių mintys ir emocijos yra nuolat slopinamos spinduliavimu. Mokslininkai ištyrė spinduliavimo tankį įvairiose Lietuvos vietose ir ką mes matome? Daug kur tas spinduliavimas viršija normas.

  Kuo čia dėta Pipedija, paklausite jūs. O tuo, kad čia jau nauja Pipedijos sritis – parašyti apie psichotroninį spinduliavimą taip, kad jais niekas nepatikėtų ir žmonės galvotų, kad visos kalbos tiktai nesamonė. Tai tyčinis, tikslingas sukompromitavimas, juodosios technologijos, kurios specialiai skirtos tam, kad sunaikinti žmonių pasitikėjimą. Jei niekas netikės psichotroniniu ginklu, tai niekas ir netikės, kad Lietuvoje jis naudojamas. Netikit? Štai Pipedijos straipsnis, patys pažiūrėkite – http://pipedija.laikas.lt/index.php/Psichotronas

  Kodėl ta informacija apie psichotronus yra tokia tiksli Pipedijoje? Specialiai tam, kad nesąmones rašanti Pipedija galėtų būti pavyzdžiu, kad visi, kas rimtai kalbės apie psichotronų savybes ir panaudojimą, gali būti išjuokiami, kad “žiūrėkite, žmogus cituoja Pipediją”. Žinoma, kad visi juoksis ir netikės.

  Todėl žinoma, kad elektronikos srityje dirbantis Ričardas Savukynas, kuris organizavo psichotronų importą ir Andrius Užkalnis, kuris vadovauja visai veiklai iš Londono ir Izraelio, yra suinteresuoti, kad apsisaugoti nuo jau ne pirmus metus sklindančių kalbų. Kas finansavo psichotroninį ginklą nukreiptą prieš Lietuvos gyventojus? Žinoma, kad tai susiję su garsiuoju skandalu, kai JAV CŽV laikė pagrobtus kalinius slaptuose kalėjimuose. Už tai buvo sumokėti dideli pinigai. Kur tie pinigai dingo? Niekas nežino, bet už juos buvo nupirkta daug įrangos iš Raytheon ir kitų firmų. Kas tai per įranga, kodėl nieko nesakoma visuomenei?

  Viskas susiję su slaptumu: jei žmonės sužinos, kad yra apspinduliuojami psichotronų spinduliais, kils masinis sukilimas, pasipiktinimas neturės ribų, nes tokie eksperimentai su visuomene yra pasibaisėtini. Štai iš kur slaptumas. Štai kodėl visi bando sukompromituoti mokslininkus, dirbančius radiostezijos ir kitose susijusiose srityse, nes jie kalba apie pavojus, kurie mums gresia.

 12. wer wer rašo:

  Vyti is seimo reikia tokia neissilavinusia boba. Tame seime visai nukvako.
  Nervai nelaiko…

 13. v v rašo:

  Pirmoj eilėj reiktų uždrausti visus kompiuterius – juk jie spinduliuoja taip pat nurodytais dažniais (ir daugiau negu WiFi). Skaitysim tik spausdinius. Bet už tat pakomentuoti nieks negalės.

 14. rrt rrt rašo:

  teisingai pastebeta kad nei vienas is isvardintu prietaisu nedirba tuo dazniu.
  Puse straipsnio galit jau istrinti.

 15. vat vat rašo:

  Veikia. Skirkit kilohercus nuo megahercu ir gigahercų.

 16. neabejingas neabejingas rašo:

  Na tikrai ne seimas su kompanija o durniu laivas. Ka kito galia pasakyti. Zmones nieko nesupranta ka kalba / turiu omeyje seimunus/. tikrai jiems seime ne vieta o durniu namuose, Ar gavojate kitaip?

 17. Kulverstukas Kulverstukas rašo:

  Labai man idomu, ar dar daug idijotiskiausiu sprendimu nagrines ir priims seimas?
  Gal geriau pagalvoti (jei turi su kuom???) del ekonomines situacijos????

 18. Ramus Ramus rašo:

  Praktiškai visi radijo ir TV imtuvai viduje turi vieną ar kelis generatorius – heterodiną, sintezatorių, procesoriaus kvarcinį generatorių, visi jie daugiau ar mažiau, bet tikrai spinduliuoja radijo bangas. Dar vaikystėje klausydami savo imtuvu kaimyno radijos heterodiną žinodavome kokią stotį jis tuo metu klauso. Senųjų imtuvų heterodinas (televizorių – taip pat) spinduliuodavo tiek, kad būdavo galima užblokuoti kai kurių VB ir TB stočių priėmimą. Močiutės nurodytame dažnių diapazone spinduliuoja ir kiek geresni MP3 grotuvai, gebantys atkurti dažnius virš 10 kHz, žemo dažnio radijo bangas išspinduliuoja jų ausinių ir kolonėlių laidai – jei tik apratūra bent kiek priartėja prie HiFi klasės. Tikra žmonijos žudikė pagal šią damą yra audiofilų namuose esanti aparatūra, ten daug ir vatų, ir kilohercų, o spinduoliai – net paauksuoti… Kenkia net seni patefonai, nes kokybiškoje vinilinėje plokštelėje įrašyti dažniai gali siekti 20 kHz, o tokie radijo dažniai skverbiasi ir per žemę, ir per vandenį… Kenkia visi kvarciniai laikrodžiai, nes ten generuojamas 32 kHz dažnis. Dar vienas žudikas – “taupiosios” elektros lemputės – jose keliolikos, ar net keliasdešimt vatų generatorius generuoja keliasdešimt kilohercų dažniu… Apie mikrobanges net kalbėti neverta – virtuvėje labai pavojingu dažniu dirbančiam kilovatiniam siųstuvui privalėčiau ne tik gauti SAM leidimą-pasą, bet ir viso daugiabučio namo gyventojų raštišką sutikimą…
  Aš nemanau, kad šita garbingo amžiaus dama pati sugalvojo tokią nesąmonę, bet tai nėra pateisinama priežastis. LR seimo narys turėtų pats suprasti ką kalba, o tuo labiau, ką siūlo – net ir tada, kai skaito patarėjų surqašytą špargalkę.
  Bet vis tik gerai, kad siūloma totali nesąmonė – gal tai bus gera pamoka kitiems kvailiams… 73!

 19. Wasia Wasia rašo:

  O ko jūs stebitės? Kokius dobilus išsirinkome – tokie dabar ir žaliuoja. Matyk kažkurio seimūno giminėje kažkas dirba darbą, susijusį su visokių mokamų popieriukų išdavimu – tai dabar ir stumia projektą. Kartais susidaro vaizdzialis, kad ten valdžioje vyksta varžybos, kas sugeneruos debiliškesnę ideją ir ją sėkmingai prastums Tarybų Lietuvoje. Ir kad tie “generatoriai” bent jau turėtų kažkokį minimalų išsilavinimą siūlomomis temomis… Manau, kad tik truputi paklausinejus seimunės apie radiją, radijo įrenginius, radijo bangas viskas pasidarytų aišku. Ko gero ji paprasčiausiai atsisakytų ką nors komentuoti šia tema :) Būtų civiliokė – sakyčiau senatvinis marazmas. O dabar? Semūninis marazmas? 99!

 20. Pamąstykim.... Pamąstykim.... rašo:

  Skaičiau straipsnį ir galvojau, koks specialistas, ir kokiais teiginiais ir duomenimis remdamasis siūlo įvesti papildomus pasus aparatūrai, kuri atitinka visus reikalavimus ir turi ES sertifikatus. Čia kyla tik viena mintis
  kad kažkas sugalvojo pagal visus prastumtus įstatymus didelius pinigus pasidaryti, na ir galbūt su seimūne pasidalyti. Moterėlė pagyvenusi, garbinga, daug knygų parašiusi sutiko. Tačiau kad tos knygos ne apie elektromagnetines bangas, ne apie jų ypatybes, pritaikymą ir poveikį o apie moterų ligas, nesusimąstė. Štai dabar ir pasirodė kokie specialistai ir kuo remdamiesi pasiūlo vienokį ar kitokį įstatymą. Lietuvoje taip ir gaunasi, kai ginekologai užsimoja tvarkyti mokslo sritį, visiškai neturėdami žalio supratimo… Jiems tiktų tvarkyti vaikų gimstamumo padidinimą, čia jų sritis, ,,tai aparatūrai” tegu įveda pasus. Juokinga klausyti kai kartu su mobiliu telefonu reiks nešiotis pasą, kai telefono kroviklis, kompiuteris turės turėti pasą, kai mikrobagė turės būti registruota, juk 600 W spinduliuoja ir t.t. ir panašiai. Visi generuoja ir skleidžia aplink save elektromagnetines bangas. Tačiau prietaisams yra techninės charakteristikos, yra tam tikri leistini dydžiai, kurie yra patvirtinti atitinkamų laboratorijų ir visam pasauliui to pakanka, o mums va maža. Jeigu norim apsijuokti prieš pasaulį – pirmyn į seimo ribūną.
  Kažkas nori ja labai pasinaudoti, arba sumenkinti Lietuvą pasaulio akyse.

 21. donatas donatas rašo:

  tikriausiai marijai protelis sustreikavo as siuliciau jai eiti i seimo valgikla ir virti barscius o ne siuliti nesamones

 22. Žalioji Žalioji rašo:

  “Lietuvos mokslininkai balandžio pradžioje padarė bendrą pareiškimą, kuriame nurodė, kad nėra jokių duomenų ir įrodymų, kad elektromagnetinės bangos kenktų sveikatai.” Jojo, nekenkia: http://www.glaustai.lt/nuoroda/mobilusis-rysys-vakaruose-paveike-lapuocius-medzius-158243. Nelabai jau mes nuo medelių kuo skiriamės…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...