2011 Kovo 22

Seimas

Seimas linkęs didinti baudas už nusikaltimus

veidas.lt

Seimas po svarstymo pritarė prezidentės Dalios Grybauskaitės teikiamam Baudžiamojo kodekso pataisų projektui, kuriuo numatoma didinti baudas fiziniams asmenims už nesunkius, apysunkius ir sunkius nusikaltimus.

Minėtoms pataisoms po svarstymo antradienį pritarė 71 Seimo narys, vienas buvo prieš, 14 parlamentarų susilaikė. Pasiūlymams įtvirtinti dar liko vienas balsavimas dėl pataisų priėmimo, praneša Seimo Ryšių su visuomene skyrius.

Pataisomis už nesunkų nusikaltimą siūloma nustatyti baudą iki 500 MGL dydžio (šiuo metu iki 100 MGL), už apysunkį nusikaltimą – iki 1000 MGL (šiuo metu iki 200 MGL), už sunkų nusikaltimą – iki 1500 MGL dydžio (šiuo metu iki 300 MGL). Vienas MGL siekia 130 litų.

Pataisas svarstęs Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) koregavo prezidentės pateiktą projektą, atsisakydamas didinti baudas už baudžiamuosius nusižengimus bei neatsargius nusikaltimus.

Komiteto teigimu, baudų didinimas būtų neproporcingas pastarųjų nusikalstamų veikų pavojingumui, tad nutarė baudos dydį diferencijuoti priklausomai nuo nusikaltimo sunkumo – griežtesnes baudas nustatyti tik už nusikaltimus, baudžiamajame įstatyme priskiriamus pavojingiausių kategorijai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...