2010 Birželio 11

Baudžiamasis kodeksas

Seimas ketina ilginti senaties terminus

veidas.lt

Seimas penktadienį po svarstymo pritarė Baudžiamojo kodekso (BK) pataisų projektui, kuriuo būtų ilginami senaties terminai. Dar bus balsuojama dėl pataisų priėmimo.

Šias pataisas Seimui pateikė Prezidentūra, tačiau Teisės ir teisėtvarkos komitete jos buvo pakoreguotos, šiek tiek sušvelninant. Po svarstymo Seimas 94 balsais už ir 2 susilaikius pritarė komiteto pakeistam variantui.

Seime komitete koreguojant projektą atsisakyta prezidentės Dalios Grybauskaitės siūlymo netaikyti senaties korupciniams nusikaltimams.

Dėl prezidentės siūlymo kyšininkavimui netaikyti apkaltinamojo nuosprendžio priėmimo senaties buvo skeptiškai pasisakęs Seimo Teisės departamentas.

Teisininkų išvadose buvo teigiama, kad kyšininkavimo įtraukimas greta labai sunkių nusikaltimų ir nusikaltimų žmoniškumui bei karo nusikaltimų iškrenta iš konteksto, nes kyšininkavimo nei savo pavojingumu, nei sankcija negalima prilyginti nusikaltimams žmoniškumui ir karo nusikaltimams.

Taip pat komitetas nutarė mažiau ilginti senaties terminus įvairioms nusikalstamoms veikoms nei siūlė Prezidentūra.

Pagal Seime apsvarstytas BK pataisas, terminas baudžiamiesiems nusižengimams būtų ilginamas nuo 2 iki 3 metų, Prezidentūra siūlė ilginti iki 5 metų.

Senaties terminas neatsargiems ir nesunkiems tyčiniams nusikaltimams ilgėtų nuo 5 iki 8 metų, Prezidentūra siūlė 10 metų terminą.

Apysunkiams nusikaltimams senaties terminas būtų pratęstas nuo 8 iki 12 metų (Prezidentūros siūlymas – 15 metų), sunkiems nusikaltimams – nuo 10 iki 15 metų (Prezidentūra siūlė 20 metų).

Senaties terminas labai sunkiems nusikaltimams būtų ilginamas nuo 15 iki 25 metų, kai buvo padarytas nusikaltimas, susijęs su tyčiniu kito žmogaus gyvybės atėmimu – nuo 20 iki 30 metų.

Taip pat BK pataisomis siekiama nustatyti, kad bylos nagrinėjimo teisme metu senaties eiga sustoja, jei teismas paskelbia nagrinėjimo teisme pertrauką.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...