2010 Rugpjūčio 24

Pedofilijos byla

Pedofilijos bylą tyrę Kauno policijos pareigūnai liks nenubausti

veidas.lt

Vadinamąją pedofilijos bylą tyrę Kauno policijos pareigūnai tikriausiai liks nenubausti, nes jiems skirti tarnybines nuobaudas jau suėjo senaties terminas.

Tai patvirtino Generalinės prokuratūros prokuroras Aidas Mažeika ir Vidaus reikalų ministerijos (VRM) generalinio inspektorius Julius Jasaitis po pirmadienį vykusio Vilniaus apygardos administracinio teismo (VAAT) posėdžio.

VAAT nagrinėja bylą dėl Generalinė prokuratūros skundo. Ji nesutinka su J.Jasaičio išvadomis, kuriose skelbiama, jog nerasta pažeidimų pirmuosius D. Kedžio pareiškimus tyrusių Kauno Panemunės policijos komisariato tyrėjų Rasos Kairienės ir Edmundo Navicko veikloje. Prokuratūros teigimu, VRM neturėjo kompetencijos vertinti, kokie veiksmai turėjo būti atlikti ikiteisminiame tyrime.

Po posėdžio prokuroras A.Mažeika teigė, kad policijos pareigūnai neprofesionaliai vykdė tyrė bylą, neatliko net elementarių veiksmų.

“Ir įvykio vietos neapžiūrėtos, ir apklausos nebuvo kokybiškos, ir specialistų užduočių nesuformulavimas (…) Didelė dauguma neatlikta veiksmų, kurie šiaip būdingi yra tiriant tokio pobūdžio bylas ir jie yra aprašyti elementariuose kriminalistikos vadovėliuose”, – sakė prokuroras.

Paklaustas nuomonės dėl Kauno policijos pareigūnų teiginių, kad jau po mėnesio byla būtų galėjusi keliauti į teismą, jei jos nebūtų perėmę prokurorai, jis sakė, kad tuomet byla nebūtų tinkamai paruošta.

“Bylą galima ir kitą dieną po pareiškimo perduoti teismui, tik klausimas, kokia bus jo kokybė”, – sakė prokuroras.

Tuo tarpu J.Jasaitis tvirtino, kad prokurorams galėjo atsirasti ambicijos, kodėl jų kolegos buvo nubausti, o tyrėjai – ne.

“Aš čia įžvelgčiau tam tikras ambicijas, kad prokurorai atliko patikrinimą ir nubaudė savo pareigūnus, o VRM nenubaudė, ir tai sukėlė nepasitenkinimą”, – kalbėjo VRM generalinis inspektorius.

Jis neigė, kad policijos pareigūnai dirbo neprofesionaliai.

“Jeigu prokurorai kažko po to nepadarė arba kažką ne taip darė, tai aš manau, kad mūsų tyrėjai nėra kalti, nes kiekvienų konkrečių veiksmų atlikimas priklauso nuo tos informacijos, kuria disponuojama, ir nuo tų galimybių, ką galima iš tikrųjų padaryti”, – sakė J.Jasaitis.

Jis tvirtino, kad Drąsius Kedys neturėjo pastabų tyrėjams.

Savo verdiktą VAAT skelbs rugsėjo 3-iąją.

VAAT iš pradžių paskelbė neturįs kompetencijos nagrinėti bylą, bet LVAT su tokiais argumentais nesutiko ir grąžino bylą nagrinėti antrą kartą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...