2010 Lapkričio 30

Politika

Seimas atmetė siūlymą rengti referendumą dėl parlamentarų skaičiaus mažinimo

veidas.lt

Seimas antradienį atmetė nutarimo projektą, kuriuo siūlyta skelbti referendumą dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo perpus.

Už nutarimo projektą balsavo 21 Seimo narys, prieš – 40, 17 susilaikė. Už referendumo iniciatyvą balsavo “tvarkiečiai”, dalis “darbiečių”, Seimo narių mišri grupė. Valdantieji, taip pat ir opoziciniai socialdemokratai, išskyrus vieną atstovą, buvo prieš.

Nutarimo projektas atmestas galutinai, nutarta, kad jo neverta net tobulinti.

Nutarimo projektu siūlyta rengti privalomąjį referendumą dėl Konstitucijos 55 straipsnio pakeitimo, kad Seimą sudaro 71 vienmandatėse apygardose išrinkti tautos atstovai.

Referendumo iniciatoriai pristatydami pataisą argumentavo, jog tautos teisė apsispręsti, kiek atstovų deleguoti į Seimą.

“Jūs man parodykit nors vieną firmą, kur ne šeimininkas nustato, kiek jam reikia darbuotojų, ar tai būtų samdiniai, ar kumečiai, o patys darbuotojai. Suverenas yra tauta, tai yra priimti galutinį sprendimą, kiek jam samdyti Seimo narių, galutinį žodį privalo pasakyti piliečiai”, – kalbėjo opozicinės frakcijos “Tvarka ir teisingumas” seniūnas Valentinas Mazuronis.

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Vincė Vaidevutė Margevičienė teigė, kad kuo mažiau parlamentarų, tuo silpnesnė parlamentinė kontrolė.

“Kodėl jūs toks nedrąsus, Valentinai, siūlyti 71. Gal apskritai reikėtų paleisti Seimą ir užtektų vieno prezidento? Tvarka tai bus?” – ironizavo socialdemokratas Vytenis Andriukaitis.

Šiuo metu Seimą sudaro 141 parlamentaras: 71 renkamas vienmandatėse apygardose, 70 – pagal partijų sąrašus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...