2014 Balandžio 25

Savo namus draudžia vos trečdalis Lietuvos žmonių

veidas.lt


Draudimo bendrovės „PZU Lietuva“ užsakymu kovo mėnesį atlikta visuomenės apklausa parodė, kad savo turto draudimo apsauga pasirūpino tik trečdalis Lietuvos gyventojų. Tiesa, reikia pastebėti, kad per pastaruosius šešerius metus šis skaičius augo. 2008 m. atliktos apklausos duomenimis būstus apdraudę teigė 25 proc. šalies  Lietuvos gyventojų.

Net 70 proc. gyventojų iki šiol nėra apdraudę savo namų sienų nei namuose esančio turto. Už jo sugadinimą ar praradimą nuostolius tektų dengtų iš savo kišenės.

Didžioji dalis žmonių, pasirūpinusių draudimu, dažniausiai draudžia ir nekilnojamąjį turtą, ir namuose esančius daiktus – tokių yra apie 18 proc. Dar 12 proc. gyventojų draudžia tik nekilnojamąjį turtą, t.y. tik pastato konstrukcijas, bet ne namuose esančius daiktus.

„Tyrimas parodė, jog nekilnojamojo turto draudimo lygis mūsų šalyje nuosekliai auga, bet ne taip sparčiai, kaip galima būtų tikėtis. Mūsų šalies žmonėms tai reiškia nemenkus finansinius nuostolius nelaimingų atsitikimų atvejais, kuomet nuostolius kompensuoja pats nukentėjęs žmogus, o ne draudimo bendrovė. Nesame turtinga šalis ir vis dar neišmokstame pasirūpinti savo sukaupto turto apsauga“, – sakė „PZU Lietuva“ generalinis direktorius Marius Jundulas.

Jis pabrėžė, kad finansiškai labiau išprusę gyventojai gerokai dažniau draudžia turtą. Savo namus dažniau yra apdraudę didesnes pajamas turintys žmonės su aukštesniu išsilavinimu, verslininkai ir verslo vadovai.

Beje, nuo gyvenamosios vietos noras apsaugoti turtą nepriklauso – vienoda apsidraudusiųjų dalis gyvena ir didžiuosiuose miestuose, ir mažesnėse gyvenvietėse.

Kaip pabrėžė M.Jundulas, dažniau žmonės draudžia namus  (50 proc.) nei butus (43 proc.). Butų draudimas aktualesnis jaunesniems ir vidutinio amžiaus žmonėms (26-45 metų), namus dažniau draudžia vyresni žmonės (46 metų ir vyresni).

Savo ruožtu labiausiai draudimo svarbą pabrėžia vidutinio amžiaus gyventojai – 36-45 m. respondentai. Net 52 proc. jų sako, kad būstą reikėtų drausti, tačiau tik 25 proc. jau yra apdraudę.

„PZU Lietuva“ vadovas atkreipė dėmesį, kad gyvenamuosius namus draudžia nemaža dalis žemesnių pajamų gyventojų. Nedideles pajamas gaunantys žmonės jau įvertino, kad nutikus nelaimei – gaisrui, audrai, vėtrai – jie neturėtų lėšų atkurti prarastą turtą.  Tyrimo duomenimis, kuo mažesnės žmonių pajamos, tuo labiau jie pabrėžia draudimo svarbą.

„PZU Lietuva“ užsakymų visuomenės nuomonės tyrimą atliko „Spinter tyrimai“.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Raminta Raminta rašo:

    Aš tai sunkiai suvokiu, kaip galima nedrausti būsto, kai taip siaučia vagys. Vien pažįstamoje aplinkoje paskutiniu metu įsilaužė ne vieną kartą. Mes tai draudžiame ne tik būstą, bet ir namų turtą. Rinkomės iš kelių skirtingų draudimo bendrovių, bet, galiausiai, pasirinkome http://www.ld.lt/busto-draudimas/namu-turto-draudimas :)


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...