2010 Lapkričio 28

Įvairenybės

Indijoje pastatytas brangiausias namas

veidas.lt

Indijos milijardierius Mukeshas Ambani (Mukešas Ambanis) savo ką tik Mumbajuje pastatytame 27 aukštų name, kuris, kaip manoma, yra brangiausias privatus gyvenamasis namas pasaulyje, surengė ištaigingas įkurtuves.

Kaip rašo britų visuomeninio transliutojo BBC naujienų svetainė, maždaug 800 turtingiausių ir įžymiausių indų penktadienio vakarą dalyvavo vakarėlyje name, kurio statyba atsiėjo 1 mlrd. dolerių.

Pastate, kuriam duotas legendinės salos vaiduoklės vardas “Antilia”, yra keli plaukimo baseinai, kino teatras, šventovė pirmame aukšte ir biblioteką paskutiniame, taip pat didžiulė pokylių salė ir … šešių aukštų automobilių stovėjimo aikštelė.

Pats pastatas, suprojektuotas remiantis tradicinio indų Vastaus mokymo, panašaus į kinų tradiciją feng šui, principus, atrodo kaip knygų krūvelė.

53-ejų metų M.Ambani, vadovaujantis didžiausiai šalyje privačiai bendrovei – naftos chemijos milžinei “Reliance Industries”, – yra turtingiausias Indijos žmogus: žurnalas “Forbes” vertina jo turtą 27 mlrd. dolerių. “Antiliai” aptarnauti verslininkas pasamdė 600 žmonių personalą.

Be paties M.Ambani, jo žmonos ir trijų vaikų, name gyvena jo pagyvenusi motina, kuriai dabar teks plėšytis tarp “Antilios” ir 14 aukštų savo jaunesniojo sūnaus Anilo namo: ten iki šiol gyveno visa šeima, nors ir skirtinguose aukštuose.

Šių metų gegužę broliai Ambani viešai pareiškė, kad baigė dalybų ginčą dėl milžiniško jų tėvo, kuris pats prasimušė iš skurdo, o 2002 metais mirė, nepalikęs testamento, konglomerato.

Vienas žinomų Indijos rašytojų, buvęs įkurtuvėse, pavadino pastatą XXI amžiaus Tadž Mahalu. Aprašydamas pokylių salę, kurioje, pasak jo, lūžtantys valgiais stalai stovėjo palei sienas, kurių nė galo nematyti, jis pažymėjo, kad šalia šios prabangos Versalio rūmai atrodys kai neturtingas giminaitis.

“Kaip malonu įkvėpti šviežio oro tokiame aukštyje, pamiršus Mumbajaus užterštumą apačioje”, – cituoja laikraščiai vieno vakarėlio svečių, kurio pavardė nenurodoma, žodžius.

400 tūkst. kv. metrų namas, iš kurio viršutinių aukštų matyti ne tik miestas, bet ir Arabijos jūra, atrodo itin gražus aplinkinių lūšnynų ir transporto išmuštų kelių fone, – pabrėžia laikraštis “Times of India”.

Tai nurodo ir kovotojai su skurdu, pasak kurių, pusė gyventojų 18 mln. žmonių turinčiame Mumbajuje neturi elektros ir švaraus geriamojo vandens.

Tik kiek paėjėjus toliau nuo M.Ambani rezidencijos, esančios šalia konsulatų ir prabangių parduotuvių, pažymi AFP korespondentas, ištisos šeimos gyvena po estakadomis ir tiesiog ant šaligatvių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. darius darius rašo:

    kandonai o nuotrauku negalejot imesti nu veidas bulvarinis


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...