2010 Gruodžio 23

Vilnius

Po ketverių metų atstatytas sugriuvęs namas

veidas.lt

Praėjus ketveriems metams, baigti įgriuvusio gyvenamojo namo Vilniuje, Šiaulių gatvėje, atstatymo darbai. Gruodžio mėnesį komisija pastatą pripažino tinkamu naudoti, ir gyventojai jau gali grįžti į buvusius namus.

“Sėkmingai baigti šį projektą buvo vienas prioritetinių mūsų bendrovės uždavinių. Tai – verslo etikos ir moralinės atsakomybės klausimas. Džiaugiamės, kad įsipareigojimus namo gyventojams ir patalpų naudotojams įvykdėme”, – pranešime teigė vienos atstatymo darbus finansavusios bendrovės “Panevėžio keliai” plėtros direktorius Eugenijus Rečiūnas.

Vienos pagrindinių statybų finansuotojų ir nuostolius gyventojams atlyginusios draudimo bendrovės “If” žalų centro direktorius Audrius Smaliukas teigia, kad Šiaulių gatvės byla yra viena sudėtingiausių kompanijos istorijoje, todėl laikoma nemenku pasiekimu, jog atstatant namą buvo tilpta į sutartus terminus ir numatytą biudžetą.

Per aštuonis mėnesius name buvo sustiprintos nesugriuvusios konstrukcijos, atstatyta sugriuvusi pastato dalis, įrengta vidaus apdaila, vidaus ir lauko inžineriniai tinklai, atnaujintas namo fasadas, sutvarkyta teritorija.

Anskčiau skelbta, kad atstatyti ir suremontuoti namą numatoma iki šių metų rudens.

Susitarimas atstatyti įgriuvusį pastatą Vilniaus senamiestyje ir atlyginti gyventojų patirtą žalą pasiektas 2009 metų gruodį. Taikos sutartį pasirašė projekto “Mikalojaus žiedas” plėtotoja įmonė “Schage Real Estate” (buvusi “Sektor”), buvusi generalinė rangovė “Constructus”, draudimo kompanija “If P&C Insurance” bei nukentėjusio namo gyventojai.

Pagal taikos sutartį visos šalys atsisakė ieškinių teismuose, o “Constructus” įsipareigojimus prisiėmė pagrindinė jos akcininkė – “Panevėžio keliai”.

Bendra namo atstatymo ir gyventojams išmokėtų kompensacijų suma siekia 3 mln. litų. Šias išlaidas pasidalijo visos bendrovės.

Nelaimė įvyko 2007 metų sausio 25 dieną, kai dėl šalia vykusių statybų nugriuvo dalis trijų aukštų namo sienos, kitos pastato sienos suskilinėjo. Per incidentą žmonės nenukentėjo, bet kelios šeimos neteko butų. Greta įgriuvusio namo, Žemaitijos gatvėje, buvo pradėtas statyti naujas pastatas.

Ekspertų komisija nustatė, kad namas griuvo dėl netinkamai atliekamų statybos darbų įgriuvus šuliniui ir vandeniui paplovus namo pamatus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...