2011 Vasario 15

Savivaldybių rinkimai

Savivaldybių rinkimuose laukiama nemažai stebėtojų iš užsienio

veidas.lt

Savivaldybių tarybų rinkimuose šį mėnesį gali apsilankyti nemažai stebėtojų iš užsienio šalių, sako Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

Anot jo, daugiausia kviečiami stebėtojai iš kaimyninių ar netolimų valstybių, tačiau norą apsilankyti Lietuvoje rinkimų metu pareiškė ir tolimesnių šalių – Gruzijos, Turkijos, Irano atstovai.

“Patys kviečiame iš valstybių rinkimų komisijų, gal daugiau parodyti, kaip tie rinkimai atrodo, supažindinti kolegas, kaip mums sekasi dirbti. Iš Latvijos, Estijos, Ukrainos, Lenkijos taip pat pakvietėme. Gruzija labai nori atvažiuoti, juos irgi pakvietėme. Turbūt turėsime nemažai svečių”, – BNS antradienį sakė Z.Vaigauskas.

“Iš Irano ir Turkijos norėjo atvažiuoti delegacija, bet iraniečiai turi problemų su vizomis, atideda savaitei po rinkimų. Jie atvyks per institutą, kur žmonės mokosi rinkimų organizavimo, vykdymo”, – pasakojo jis.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) lyderis europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis BNS teigė, kad į Lietuvą stebėti rinkimų gali atvykti 10 Lenkijos parlamentarų, tačiau VRK sako konkrečių skaičių ir pavardžių kol kas neturinti.

“Jau ne pirmą kartą prašėme, kad atvažiuotų stebėtojai. Pagal mano turimus duomenis – 10 žmonių gali atvažiuoti”, – teigė V.Tomaševskis.

V.Tomaševskis aiškina, kad stebėtojai kviečiami atsižvelgiant į esą šališką LLRA atžvilgiu VRK veiklą.

“Daug kartų buvo šališkumo jausmas VRK sprendimuose, moralinis teroras, gal trukdo mano politinė veikla ar tautybė”, – dėstė LLRA lyderis.

VRK vadovas savo ruožtu sako, kad stebėtojai iš Lenkijos per rinkimus paprastai nusiramina pamatę, kaip užtikrinamos visų Lietuvos piliečių teisės.

“Per pastaruosius rinkimus jie dažnai atvažiuodavo, susipažindavom, ir tie nuogąstavimai, kuriuos kai kas jiems bandydavo primesti, paprastai išsisklaidydavo. Jie pamatydavo, kaip rinkimai atrodo pas mus, kaip yra įvairių tautybių Lietuvos Respublikos piliečių teisės įgyvendinamos”, – sakė Z.Vaigauskas.

Savivaldybių tarybų rinkimai Lietuvoje vyks vasario 27 dieną.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...