2010 Lapkričio 05

Bronis Ropė

Savivaldybės toliau marinamos badu

veidas.lt

Vyriausybės paruoštas 2011 m. savivaldybių biudžeto projektas atskleidė, kad priešingai nei žadėta praėjusiais metais ir toliau ketinama mažinti savivaldybių pajamas. Kitąmet iš gyventojų pajamų mokesčio tenkanti dalis savivaldybėms mažinama 7 procentais, arba apie 260 milijonų. Ilgamečio Ignalinos r. mero Bronio Ropės nuomone, numatyti karpymai pažeidžia Europos direktyvas bei stabdo Lietuvos ekonomikos atsigavimą.

“Savivaldybės ir toliau laikomos melžiamomis karvėmis iš kurių galima atimti tiek kiek norisi. Nepaisant Vyriausybės prognozių apie 2011 m. didėsiantį gyventojų pajamų mokesčio surinkimą savivaldybėms numatyta skirti tik 61 proc. šių pajamų. Minėti veiksmai gilina duobę, kurioje dabar atsidūrusios dauguma savivaldybių. Prasiskolinusios savivaldos negalėjimas padengti kreditinius įsiskolinimus verslo subjektams pirmiausia atsilieps verslui, kuris jei ir išgyveno krizės metu, tai bus priverstas nežinia kiek laiko laukti pinigų ir toliau badmiriauti”, – sako B. Ropė.

Mero teigimu, Vyriausybės veiksmai grubiai pažeidžia Vietos Savivaldos Chartijos 9 straipsnį, kuris numato, jog savivaldos organų finansiniai ištekliai turi būti proporcingi numatytiems įsipareigojimams. “Savivaldybėms kas metai sugalvojamos naujos prievolės, už kurių atlikimą pinigų nenumatoma. Maža to, jie, pasitaikius pirmai progai mažinami ir naiviai tikimasi, kad gyventojai tuo turėtų būti patenkinti”, – sako Bronis Ropė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...