2011 Gegužės 02

Savivaldybės

Savivaldybėms vadovauja milijonieriai

veidas.lt

BFL

Aštuonioms Lietuvos savivaldybėms vadovauja milijonieriai.

Kaip rodo Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) pateiktos merais išrinktų politikų turto ir pajamų deklaracijos, turtingiausio mero titulas galėtų atitekti Vilniaus miesto vadovui Artūrui Zuokui.

Prieš savivaldos rinkimus jis deklaravo turįs turto ir piniginių lėšų už 5,5 mln. litų. Be to, A.Zuokas yra suteikęs 1,4 mln. litų paskolą, ir pats pasiskolinęs 1,5 mln. litų.

Nedaug nuo jo atsilieka Palangos vadovas Šarūnas Vaitkus. Pagal deklaraciją, jo turtas ir piniginės lėšos įvertintos 5 mln. litų. Jis taip pat turi skolų ir pats yra paskolinę pinigų. Š.Vaitkus prieš rinkimus deklaravo paskolinęs 1,5 mln. litų, o gavęs 400 tūkst. litų paskolos.

Į turtingiausių šalies merų trejetuką patenka ir Varėnos meras Elvinas Jankevičius. Jo bendras turtas sudaro 3,6 mln. litų.

Po to eina Druskininkų vadovas Ričardas Malinauskas su 3,35 mln. litų. Per 2 mln. litų turtą yra deklaravęs Molėtų rajono meras Statys Žvinys.

Milijonieriais taip pat gali vadintis Mažeikių rajono vadovas Antanas Tenys (1,6 mln. litų), Raseinių rajono meras Remigijus Ačas (1,1 mln. litų) ir Tauragės rajono galva Pranas Petrošius (1,1 mln. litų).

Vos septynių merų turtas ir piniginės lėšos viršija pusę milijono. Maždaug trečdalio Lietuvos savivaldybių vadovai deklaravo turintys turto ir piniginių lėšų už 200-350 tūkst. litų.

Kukliausiai atrodo Telšių rajono vadovo Vytauto Kleivos deklaracija. Jis teigia turįs privalomo registruoti turto už 2000 litų ir 6500 litų santaupų.

Jį aplenkė net jauniausias Lietuvos meras Jonavos rajonui vadovaujantis Mindaugas Sinkevičius. Jo deklaracijoje – 15 tūkst. litų.

Iš viso Lietuvoje yra 60 savivaldybių. Po vasarį įvykusių savivaldos rinkimų tik keturios moterys išrinktos vadovauti savivaldybėms.

Birštono vadovės postą išsaugojo Nijolė Dirginčienė, Vilniaus rajono – Marija Rekst. Biržų rajono mere išrinkta Irutė Varzienė, Visagino – Dalia Štraupaitė.

Dauguma savivaldybių vadovų turi aukštąjį išsilavinimą, pora tėra baigę vidurinę mokyklą. Tik keturi nėra susituokę.

Visi anketose VRK nurodė mokantys rusų kalbą. 21 teigė dar kalbantis angliškai, 15 – vokiškai, 11 – lenkiškai.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas tvirtina mokantis latvių kalbą, Anykščių vadovas Sigutis Obelevičius – lotynų.

Populiariausia profesija tarp merų – inžinierius. Keturiolikos savivaldybių vadovai turi įvairių sričių inžinierių išsilavinimą. Dvylikai savivaldybių vadovauja pedagogai, šešioms – agronomai, trims veterinarijos gydytojai. Tarp merų esama ir orkestro vadovo, ir žurnalisto, ir kūno kultūros specialisto išsilavinimą turinčių asmenų.

Kaip rodo VRK pateiktų anketų duomenys, maždaug trečdalis merų laisvalaikiu domisi sportu, šeštadaliui patinka medžioti ir žvejoti, keliauti.

Panevėžio miesto meras Povilas Vadopolas tarp mėgstamų laisvalaikio užsiėmimų nurodė video filmų kūrimą, Rokiškio meras Vidmantas Kanopa – namų tvarkymą ir interjerą, Raseinių galva R.Ačas – gėlių ir kaktusų auginimą, pistoletų bei revolverių kolekcionavimą.

Praėjusią savaitę visose 60 Lietuvos savivaldybių baigti rinkti nauji merai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...