2010 Spalio 12

Savivaldybių rinkimai

Savivaldos rinkimuose dalyvausiantys nepartiniai gali turėti tik savaitę susitvarkyti dokumentus

veidas.lt

Pataisęs įstatymą Seimas daugeliui asmenų, turėjusių planų dalyvauti kitų metų vasario 27 dieną vyksiančiuose savivaldybių rinkimuose, sukėlė šoką – jiems teks per šešias dienas surinkti būtinus dokumentus ir juos pateikti Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK), rašo “Lietuvos rytas”.

Signalas fiziniams asmenims rengtis savivaldos rinkimų vajui turėtų būti prezidentės Dalios Grybauskaitės parašas po įstatymo pataisomis.

Pasak dienraščio, Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo bei Finansavimo kontrolės įstatymo pataisos buvo pateiktos, apsvarstytos ir palaimintos strimgalviais – rugsėjo 28-ąją per rytinį posėdį. Parlamentarai kaip niekad buvo vieningi.

Jau rugsėjo 30 dieną pataisos atsidūrė Prezidentūroje, nors Seimo pirmininkė Irena Degutienė, prieš pasirašydama po jomis, turėjo teisę pagalvoti dešimt dienų.

Tiek pat laiko svarstymams turi ir šalies vadovė. Paskutinė diena, kai D.Grybauskaitė turi pasirašyti arba atmesti daugelio žmonių, kurie ketina dalyvauti savivaldos rinkimuose, laukiamas pataisas, – spalio 14-oji.

“Prasidėjus politinės kampanijos laikotarpiui, fiziniai asmenys ir politinės partijos ne vėliau kaip likus 130 dienų iki rinkimų dienos turi teisę kreiptis į VRK registruoti juos savarankiškais politinės kampanijos dalyviais”, – tai numatyta įstatymo pataisose, kurias pateikė liberalcentristas Algis Čaplikas ir Darbo partijos atstovė Loreta Graužinienė.

130 dienų iki savivaldybių rinkimų liks spalio 20-ąją.

Kai kurie Seimo opozicijos atstovai pusiau juokais, pusiau rimtai svarstė, kad A.Čaplikas ir L.Graužinienė tokiomis pataisomis greičiausiai bandė sutrukdyti pasiruošti rinkimams jų partijoms neparankiems asmenims. Vienas tokių – buvęs liberalcentristas Artūras Zuokas, kuris neslepia planų vėl siekti Vilniaus mero posto.

A.Čaplikas aiškino neturėjęs jokių piktų kėslų: “Aš net nedalyvavau balsavime, tačiau tomis pataisomis buvo siekiama suvienodinti sąlygas, kad partijos ir fiziniai asmenys apie savo dalyvavimą rinkimuose deklaruotų tuo pačiu metu”.

Liberalcentristas taip pat neigė, kad bandė sutrukdyti buvusiam savo bendražygiui ir partijos lyderiui, o dabar politiniam oponentui A.Zuokui: “Mano indėlis rengiant tas įstatymo pataisas buvo tik toks, kad per rinkimus nebūtų naudojami juodi pinigai, o už visa kita atsakinga L.Graužinienė”.

“Darbietė” aiškino, kad buvo skubama taisyti įstatymą, nes jis įsigaliojo tik rugsėjo 10-ąją, o pagal Seimo statutą anksčiau jo koreguoti nebuvo galima.

“Dabar tiek fiziniams asmenims, tiek partijoms bus vienodos sąlygos dalyvauti rinkimuose”, – pridūrė L.Graužinienė.

Vertindamas Seimo skubėjimą A.Zuokas ironizavo, kad jeigu parlamentarai ir kitus svarbius įstatymus priiminėtų arba taisytų taip skubiai, Lietuva virstų rojumi.

“Man tos įstatymo pataisos, keisiančios rinkimų kampanijos tvarką, nebaisios. Bet žmonėms, kurie apie tai laiku negavo informacijos, reikės labai paskubėti. Kažin ar visi norintieji dalyvauti rinkimuose spės jiems pasiruošti. Juk niekur nebuvo akcentuota, kad Seimas dar kartą pataisė įstatymą”, – kalbėjo A.Zuokas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...