2010 Rugsėjo 20

Užsienis

Sarkozy ragina įvesti mokestį vargšams remti

veidas.lt

Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy (Nikola Sarkozi) pirmadienį paragino įvesti pasaulinį mokestį finansų operacijoms, kai Jungtinių Tautų tūkstantmečio vystymo tikslams pašvęstame viršūnių susitikime siūlomos naujos pastangos skurdui sumažinti.

N.Sarkozy primygtinai siūlė savo prieštaringai vertinamą mokesčių iniciatyvą netukus po JT generalinio sekretoriaus Ban Ki-moono (Ban Kimuno) kreipimosi į pasaulio šalių vadovus skirti lėšų, pagalbos ir politinės valios didžiausiems planetos vargšams.

Per tris dienas truksiantį viršūnių susitikimą kalbės daugiau kaip 140 valstybių ir vyriausybių vadovų, kad būtų suteiktas postūmis aštuoniems Tūkstantmečio vystymo planams, apie kuriuos pirma kartą buvo paskelbta JT viršūnių susitikime 2000 metais.

Siekiama sumažinti labiausiai skurstančių pasaulyje žmonių skaičių bent per pusę, o vaikų, mirštančių iki penkerių metų, – dviem trečdaliais. Taip pat norima pasiekti sąžiningesnės prekybos bei interneto prieigos pasaulio vargšams. Vis dėlto, anot daugumos ekspertų, šie tikslai nebus pasiekti iki 2015 metų. Tam gerokai sutrukdė pasaulinė finansų krizė.

Tuo tarpu Prancūzijos lyderis, pirmasis iš galingųjų pasaulio šalių vadovų sakantis kalbą šiame JT forume, pareiškė, jog pasaulio galiūnės neturi teisintis krize, kad nereikėtų laikytis ankstesnių įsipareigojimų.

“Mes neturime teisės, teisindamiesi ekonomikos krize, daryti mažiau”, – sakė jis.

“Finansai tapo globaliniai, tai kodėl negalime paprašyti finansų prisidėti prie pasaulio stabilizavimo apmokestinant kiekvieną finansinį sandorį”, – sakė N.Sarkozy, pridurdama, kad jis reikalaus įvesti pasaulinį mokestį, kai Prancūzija kitais metais pirmininkaus “Didžiojo dvidešimtuko” ir “Didžiojo aštuoneto” grupėms.

“Noriu jums išsakyti savo įsitikinimą, kad tol, kol visos išsivysčiusios šalys patiria deficitą, mes turime rasti rasti naujus finansavimo šaltinius kovai su skurdu, švietimui, ir tam, kad būtų užkirstas kelias didžiausioms pandemijoms planetoje kilti”, – sakė Prancūzijos prezidentas.

Prancūzija buvo vadinamojo “novatoriško finansavimo” vystymuisi šalininkė. Ji – pirmoji šalis pasaulyje, įvedusį lėktuvų bilieto mokestį, kuris skiriamas pagalbai.

Viršūnių susitikimo atidarymo kalboje Ban Ki-moonas sakė, kad pasaulio lyderiai turi “paskelbti stiprią vilties žinią”. “Tesėkime pažadą”, – ragino jis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...