2011 Rugpjūčio 24

E. Zingeris ragina Lenkijos ir Lietuvos politikus kurti tolerantišką visuomenę

veidas.lt

2011 m. rugpjūčio 23 d. Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Emanuelis Zingeris išsiuntė laišką Lenkijos Respublikos Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkui Andžejui Halickiui (Andrzej Halicki), su kuriuo šių metų gegužės mėnesį yra pasirašęs bendrą pareiškimą dėl Lietuvos – Lenkijos santykių. Laiške E. Zingeris išreiškė savo rūpestį dėl vandalų išniekinto lietuvių teatro 100-sioms metinėms skirto paminklo bei užtepliotų lietuviškų miestelių pavadinimų užrašų Punske.

Pažymėdamas, jog moderniame pasaulyje niekas nėra apsaugotos nuo agresyvaus nacionalizmo ir radikalizmo, Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas savo laiške padėkojo Lenkijos Respublikos Užsienio reikalų ministerijai, kuri nedelsiant pasmerkė šiuos vandalizmo aktus ir kuri lygiai kaip ir Seinų apskrities bei Punsko valsčiaus valdžia pasisakė už kuo spartesnį įvykių ištyrimą siekiant surasti ir nubausti įvykių kaltininkus.

Savo laiške E. Zingeris pabrėžė, jog Lietuvos ir Lenkijos politikai privalo stengtis užkirsti kelią radikalizmui ir nacionalizmui. Politikai savo žodžiais ir darbais privalėtų būti pavyzdžiu savo šalių piliečiams kuriant tolerantišką visuomenę.

E. Zingeris taip pat išreiškė įsitikinimą, jog Lenkijos valdžia padarys viską, kad vandalai, siekę tarpusavyje sukiršinti Lietuvos ir Lenkijos tautas ir kultūras, greitai bus surasti ir už savo veiksmus sulauks tinkamo ir viešo atpildo.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...