2010 Rugpjūčio 16

Valstybės kontrolė

SAM negali užtikrinti įstaigoms perduoto turto valdymo

veidas.lt

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) nepajėgi užtikrinti viešosioms sveikatos priežiūros įstaigoms pagal panaudos sutartis perduoto turto tinkamo valdymo ir naudojimo, teigia Valstybės kontrolė (VK).

Anot jos, tai rodo kontrolierių atlikto audito metu nustatyti turto pardavimo ir nurašymo pažeidimai.

Ministerijos apskaitos duomenimis, jos turtas vertinamas daugiau nei 1 mlrd. litų, bet didžioji jo dalis – 994 mln. litų – pagal panaudos sutartis perduota naudoti 270 viešųjų sveikatos priežiūros įstaigų.

Valstybės kontrolierės Giedrės Švedienės teigimu, auditas SAM atskleidė daug valstybės turto valdymo problemų – ji ne tik netinkamai prižiūrėjo didelės vertės valstybės turtą, bet ir nesilaikydama teisės aktų reikalavimų skirstė lėšas viešosioms įstaigoms ir visuomeninėms organizacijoms.

Valstybės kontrolieriaus pavaduotojo priimtu sprendimu sveikatos apsaugos ministras įpareigotas reikšmingus teisės aktų pažeidimus padariusius asmenis traukti tarnybos ar drausminėn atsakomybėn.

Prieš trejus metus Valstybės kontrolė rekomendavo visą ministerijos patikėjimo teise valdomą nekilnojamąjį turtą įregistruoti Nekilnojamojo turto registre ir spręsti klausimą dėl nenaudojamo nekilnojamojo ilgalaikio turto.

Šiemet valstybiniai auditoriai rekomendavo organizuoti sveikatos priežiūros viešųjų įstaigų nekilnojamojo turto inventorizaciją ir, esant neatitikimų, imtis reikiamų priemonių.

Valstybiniai auditoriai ministerijai turėjo priekaištų ir dėl netinkamo valstybės biudžeto lėšų naudojimo. Nustatyta, kad neatlikusi viešųjų pirkimų procedūrų, ministerija pagal sutartis įvairioms asociacijoms, viešosioms įstaigoms ir uždarajai akcinei bendrovei paskirstė 364 tūkst. litų paslaugoms įsigyti, projektams, konferencijoms ir renginiams finansuoti.

Dar beveik 52 tūkst. litų, nesilaikant Sveikatos sistemos įstatymo, ministro įsakymu buvo skirta sveikatinimo veikloje dalyvaujančioms viešosioms įstaigoms bei labdaros ir paramos fondui.

Valstybės kontrolieriaus pavaduotojo priimto sprendimo reikalavimus ministerija įpareigota įvykdyti per 90 kalendorinių dienų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...