2010 Balandžio 21

Vaistai

Vaistinės taiko per didelius antkainius

veidas.lt

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba balandžio mėn. patikrino 36 vaistines (tarp jų – 17 vaistinių tinklams nepriklausančių) Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Tyrimas atskleidė, kad dauguma vaistinių nevykdo LR teisės aktų – ne tik nesumažino vaistų antkainių, o juos dar net padidino.

VVKT tikrino 30 pavadinimų nekompensuojamųjų vaistinių preparatų (po 15 receptinių ir nereceptinių vaistų), parinktų iš 100 populiariausių nekompensuojamųjų vaistinių preparatų sąrašo. Daugiausia pažeidimų ir labiausiai „užkelti“ prekybos antkainiai buvo nustatyti šiose tikrintose vaistinėse: UAB „Tamro vaistinė“ (prekinis ženklas „Šeimos vaistinė“), Didlaukio 80A, Vilnius – 97% (28 iš 29) tikrintų vaistinių preparatų buvo taikyti didesni mažmeninės prekybos antkainiai, negu leidžia Vyriausybės nutarimas; UAB ,,Skalvė” ir Co, Donelaičio 70D–42, Kaunas – 71% (17 iš 24); UAB „Rovifarma“ vaistinė, Liepojos 49, Klaipėda – 46% (12 iš 26), UAB ,,Eurovaistinė”(prekinis ženklas ,,Eurovaistinė”), Savanorių pr. 68, Vilnius – 38% (11 iš 29).

“Visoms vaistinėms VVKT nurodė trūkumus pašalinti per 5 dienas. Jeigu vaistinėse ir po 5 dienų nebus taikomi teisės aktais nustatyti mažmeninės prekybos antkainiai, VVKT, vadovaudamasi Farmacijos įstatymu, stabdys vaistinių veiklos licencijų galiojimą”, – teigia ministras R. Šukys.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. ABC ABC rašo:

    Jei vaistineje neturi nuolaidu korteles, tikrai isleisi keliais litais daugiau. Toks jausmas, kad vaistai vien del to tycia branginami.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...