2010 Liepos 23

Medikų algos

Premjero žodžius paneigė ir SAM

veidas.lt

Per 2009-2010 metus sveikatos apsaugos sistemos darbuotojų atlyginimai vidutiniškai sumažėjo daugiau nei 10 procentų, teigia Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Tuo ji neigia premjero Andriaus Kubiliaus žodžius, kad taupymas viešajame sektoriuje esantis mažesnis privačiame sektoriuje dėl neva nemažintų medikų atlyginimų.

SAM duomenimis, per 2009-2010 metus sveikatos priežiūros įstaigose dirbančio personalo vidutinis darbo užmokestis sumažėjo daugiau nei 10 proc., o sistemą finansuojančio Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetas – 14,5 procento.

“Atkreiptinas dėmesys ir į tai, kad tuo pat metu šalies gydymo įstaigoms brango šildymas, elektra, vaistai ir medicinos priemonės, o taupymo režimu gyvenanti valstybė pirmąkart istorijoje sumažino apmokėjimo už sveikatos paslaugas vertės balą”, – rašoma ministerijos pranešime.

Pasak pranešimo, vidutinis gydytojo atlyginimas šių metų pradžioje, palyginti su 2009-ųjų sausiu, sumažėjo 13,6 proc. arba 476 litais. 2009 metų sausį vidutinis gydytojo atlyginimas buvo 3500 litų, 2010 metų sausio mėnesį – 3024 litai.

Atitinkamai už tą patį laikotarpį vidutinis slaugytojo darbo užmokestis sumažėjo 10,4 proc. arba 212 litų. 2009 metų sausį vidutinis slaugytojo atlyginimas buvo 2045 litai, 2010 metų sausį – 1833 litai.

Remiantis Valstybinės ligonių kasos duomenimis, vidutiniškai viso sveikatos priežiūros įstaigose dirbusio personalo darbo užmokestis sumažėjo 10,4 proc. – nuo 2181 litų pernai sausį iki 1955 litų šių metų sausį.

Premjeras A.Kubilius šią savaitę duodamas interviu Žinių radijui pareiškė, kad bendrai viešajame sektoriuje atlyginimai smunka mažiau nei privačiame dėl to, kad nebuvo mažinamos mokytojų ir gydytojų algos.

“Valstybės tarnautojams vidutiniškai atlyginimai per metus sumažėjo beveik 10 procentų, tai yra, tikrai ne mažiau nei privačiame sektoriuje. Į patį viešąjį sektorių be valstybės tarnautojų, kuriems atlyginimai mažinami, įeina ir tokios didelės ir plačios grupės, kaip, pavyzdžiui, mokytojai arba gydytojai, kuriems atlyginimai tikrai nebuvo mažinami praėjusiais metais, o tokiai grupei kaip mokytojai tai net išaugo”, – kalbėjo premjeras.

Tokiu Vyriausybės vadovo pareiškimu pasipiktino ir švietimo darbuotojai.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacija penktadienį priminė, kad mokytojų atlyginimas mažėjo sumažinus bazinę mėnesinę algą, pagal kurią skaičiuojami atlyginimai viešojo sektoriaus darbuotojams.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

  1. Elzbieta Elzbieta rašo:

    Gęda kalbėti apie daktarų atlyginimus ir sunkią padėti, kiekvienas žinome, kad per dieną jie gauna kyšių mažiausiai minimalų atlyginimą, o ir finansavimas iš valstybės biudžeto milžiniškas ir nežinia kur išplaunamas, išaugintas tikras beširdžių klanas, lobstantis Valstybės ir sergančiųjų sąskaita, o gydymo rezultatai apverkti, bet garantuoja laidojimo paslaugų klestėjimą. Tikriausia tai bendras biznis.

  2. Aurimas Aurimas rašo:

    Man tai juokingai skamba, kai gydytojai skundžiasi savo atlyginimais. Vaje, vaje vietoje 3500 LT gauna 3000 LT. Aišku, sumažėjo jiems alga 14 procentų (plius, minus), tačiau “zirsti” dėlto tikrai nėra verta, juoba, kad vis viena pragyvens kur kas geriau už eilinį Lietuvos pilietį.

    O, kad mokytojų atlyginimai yra ganėtinai maži (kalbu apie legalius atlyginimus) ir jie dar mažėja – tai jau čia yra ganėtinai blogai.

    Pasiūlymas – valstybės sektoriui (konkrečiai seimui ir vyriausybei, gal dar STT) susimažinti sau algas bent jau 20 procentų ir 10 procentų pakelti mokytojams atlyginimus bei dar 10 procentų padidinti pensijų išmokas.

    Seimūnams turėtų būti kaip sakoma “dalampački” (teoriškai). Gauna 6000 LT į rankas (plius minus) – tai malonėkit susimažinti, kad ir “buržuazijai” būtų normalios algos, tačiau jie to nepadarys dėl vienos didelės priežasties – valdžia kenkia protui ir skatina gobšumą.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...