2011 Kovo 07

WikiLeaks

Sąlygas “Williams” atėjimui į “Mažeikių naftą” D.Grybauskaitė vertino kaip išteklių švaistymą

veidas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė išteklių švaistymu vadino 1999 metais Lietuvos Vyriausybės sudarytas sąlygas JAV bendrovės “Williams” investicijoms į “Mažeikių naftos” perdirbimo gamyklą, rodo paviešintas JAV diplomatinio susirašinėjimo dokumentas.

“Ji mano, kad investicinės paskatos, kurias A.Kubiliaus Vyriausybė 1999 metais pasiūlė “Williams” (įskaitant mokesčių lengvatas ir sumažintus tarifus naudotis geležinkeliais) buvo nepatogios nuolaidos ir Vyriausybės išteklių švaistymas, kurios nesukūrė sąlygų tvariai investicijai, o tai ilgainiui privedė prie to, kad “Williams” pardavė šią naftos perdirbimo gamyklą Rusijos “Yukos” (pašiurpindamas Lietuvą)”, – teigiama pirmadienį paviešintoje JAV diplomatų parengtoje ataskaitoje.

Anot dokumento, kuriame JAV diplomatai Vilniuje vertino pirmąjį D.Grybauskaitės prezidentavimo pusmetį, šalies vadovė šią “nesėkmingą investiciją” minėjo ne viename susitikime su JAV ambasadore Lietuvoje.

1999 metais “Williams International” įsigijo 33 proc. tuometinės “Mažeikių naftos” (dabar – “Orlen Lietuva”) akcijų, amerikiečių bendrovei buvo perduotas įmonės valdymas. 2002 metais akcijos parduotos Rusijos “Yukos” kompanijai. Nuo 2006 metų pagrindiniu bendrovės akcininku yra Lenkijos koncernas “PKN Orlen”.

WikiLeaks turimą dokumentą pirmadienį paviešino portalas 15min.lt.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...