2011 Kovo 04

Ekonomika

Šalies ekonomika pamažu atsigauna

veidas.lt

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad šalies ekonomika pamažu atsigauna, tačiau perspėja, kad dėl energetikos grėsmių pasaulyje dar anksti džiaugtis.

“Kalbėti apie krizės pabaigą – anksti, nes visoje Europoje, kaip ir praktiškai globalioje ekonomikoje, apie tai kalbėti yra anksti. Kalbėti, kad visiškai jokių grėsmių neliko, negalime – atvirkščiai, manau, kad ta banga, ypač energetikos srityje, dar tik ateina. Mes galime matyti tam tikrų neramumų šioje rinkoje, ypač kainų atžvilgiu”, – interviu radijo stočiai “Znad Willi” sakė D.Grybauskaitė.

“Dabar matome, kaip kinta kuro kainos. Išoriniai faktoriai rodo, kad kol kas visiškai nurimti ar džiaugtis, kad viskas gerai, dar anksti. Iš tiesų, mūsų viduje ekonomika po truputį atsigauna, bet išorinių faktorių rizika, deja, atsirado nauja”,- pridūrė ji.

Rinkos dalyviams būgštaujant, jog dėl neramumų Libijoje ir kitose šalyse sutriks naftos tiekimas, naftos kainos praėjusią savaitę buvo išaugusios iki 120 JAV dolerių už barelį.

Lietuvos bendrasis vidaus produktas (BVP), patikslintais duomenimis, pernai padidėjo 1,3 proc., o vien ketvirtąjį ketvirtį, palyginti 2009-ųjų ketvirtuoju ketvirčiu – 4,8 procento.

Šiaurės ir Baltijos šalių finansų grupės “Nordea” analitikai prognozuoja, kad Lietuvos ekonomika prieš krizę buvusį lygį pasieks po 5-6 metų, “Finastos” banko analitikai mano, kad tai įvyks ne anksčiau kaip 2014 metų pabaigoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Taigi Taigi rašo:

    Atsigauname pamazu, o garantuota gresmiu banga jau cia pat. Tipiska lietuvisko valdininko pozicija. Neduok Dieve pranesti naujiena, neivarant streso.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...