2010 Balandžio 28

Ekonomika

A. Kubilius į BVP žiūri optimistiškai

veidas.lt

Ministras pirmininkas Andrius Kubilius mano, jog, nepaisant pirmo ketvirčio BVP smukimo, nėra priežasčių keisti prognozės, kad dar šiais metais ekonomika augs 1,6 procentais ir netrukus pamatysime pozityvius BVP rezultatus.

„Aiškiai matome sandėliavimo, transporto, pramonės produkcijos, mažmeninės prekybos tam tikrą atsigavimą. Tai suteikia optimizmo prognozuojant ekonomikos augimą šiais metais“, – sakė premjeras.

Tuo tarpu  “Danske Bank” vyresniojo analitiko Larso Christenseno nuomone, Lietuvos BVP šiemet dar sumažės.

“Tačiau mūsų nuomonė nuo Finansų ministerijos ar centrinio banko nuomonės labai nesiskiria. Mūsų požiūrių skirtumas ryškėja kalbant apie pirmuosius 2010-ųjų ketvirčius – bijome, kad duomenys nebus tokie geri, kaip tikimasi”, – interviu “Verslo žinioms” teigė L.Christensenas.

Anot jo, vidaus paklausa, privatus vartojimas ir investicijos nerodo jokių pagerėjimo ženklų, o pramonė ir eksportas taisosi. Analitiko teigimu, vis dar neaišku, kokią įtaką padarė Ignalinos atominės elektrinės uždarymas ir kokią dar darys ateityje, be to, daug žmonių palieka šalį, tebesitęsia nežinia dėl mokesčių surinkimo ir šešėlinės ekonomikos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. www www rašo:

  Nukrypęs nuo normos optimistas.Koks atsigavimas.Logistikoje atleidinėjami darbuotojai,net užsienio kapitalo imonėse.Ką reiškia atitolimas nuo realybės

 2. Denis Denis rašo:

  Ponas Kubilius ir i ji panasus jo “siebrai” yra Lietuvos ekonomikos STABDZIAI.Kol tokie zmonies siedes valdzioje lietuvos ekonomika smuks, na o jie savo ruoztu kels savo algas, vadins savo vardais gatves ir per spauda ir televizija postringaus apie geriejance padieti Lietuvoje.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...