2011 Rugsėjo 18

Saldžiabalsis Jamesas Bluntas grįžta į Lietuvą

veidas.lt

Svajingasis britų atlikėjas Jamesas Bluntas spalio 1 d. koncertuos naujojoje Kauno “Žalgirio” arenoje.

Kas jau kas, o buvęs britų armijos karininkas, dabar žinomas atlikėjas ir dainų kūrėjas Jamesas Bluntas žino, kaip sukurti dainą, suvirpinančią klausytojų širdis ir panardinančią į romantines svajas. Į pasaulinio garso atlikėjų olimpą su hitais “You’re Beautiful”, “High” ir “Goodbye My Lover” užkopęs J.Bluntas po dvejų metų pertraukos grįžta į Lietuvą – šįkart pristatyti savo trečiojo albumo “Some Kind of Trouble”, kuriame ir vėl gausu romantinių balandžių.
Pernai lapkritį išleidęs naują albumą J.Bluntas išsiruošė į daugiau nei metus truksiantį pasaulinį koncertų turą. Jau viešėjęs Kinijoje, Japonijoje, Pietų Afrikos Respublikoje, Australijoje, Pietų ir Vakarų Europoje, spalį britų dainų kūrėjas ir atlikėjas koncertuos Rytų Europoje.

Trečiasis albumas toks, apie kokį J.Bluntas svajojo

Muzikos kritikų teigimu, trečiasis J.Blunto albumas turi šiek tiek aštresnio roko skambesio negu pirmieji, kuriuose vyrauja akustiniai popmuzikos garsai, iškėlę britų atlikėją į dienos šviesą.
Atlikėjas pasakoja groti išmokęs elektrine gitara ir visada įsivaizdavęs, kad dainas kurs pritardamas ja, tačiau tam nebuvo galimybių. “Įsivaizduokite, kaip sunku tampytis elektrinę gitarą, kai vyksti su armija į misijas. Be to, nebuvo jokių galimybių įsijungti stiprintuvą tanke. Todėl aš keliavau su akustine gitara. O jei naudoji akustinę gitarą, rašai lėtesnes, švelnesnes ir liūdnesnes dainas. Iš tiesų mano dainas kūrė instrumentas, todėl mano pirmasis albumas buvo trubadūro, dainininko ir dainų kūrėjo darbas. O dainos iš trečiojo albumo yra tokios, kokias aš visuomet norėjau rašyti, bet niekada neturėjau galimybės”, – prisipažįsta atlikėjas.
Kalbėdamas apie savo albumus J.Bluntas tvirtina, kad pirmasis jo albumas “Back to Bedlam” turėjo naivaus nekaltumo, o antrasis buvo priešingas pirmajam – kur kas tamsesnis. Jo nuotaiką galima nuspėti vien iš pavadinimo – “All the Lost Souls” (Visos prarastos sielos). Tarp priežasčių, kodėl antrasis albumas išėjo niūresnis, J.Bluntas nurodo ir bandymą po užklupusios šlovės susitaikyti su prarastu anonimiškumu.
“Šis, trečiasis albumas man yra magiškas, nes atgauta dalis to nekaltumo, to susijaudinimo, kokį gali patirti paauglys”, – tvirtina J.Bluntas.
Dainas atlikėjas sako rašantis apie tai, kas jam neleidžia naktimis užmigti. Jis pabrėžia, kad jo dainos – ne apie greitas mašinas ar brangius laikrodžius, o apie žmogaus savijautą, viltis ir baimes. Žurnalistų paklaustas, ar liūdnos dainos yra jo asmenybės atspindys, J.Bluntas tvirtina, kad yra priešingai: “Aš esu optimistas ir į šias dainas galima žiūrėti kaip į būdą iškelti juodesnius klausimus mano gyvenime. Manau, kad dauguma mano dainų turi šiek tiek vilties. Ypač naujasis albumas pilnas viltingų dainų. Kitas dalykas, kad žmonės visuomet nustemba atėję į mano gyvo garso koncertus. Jie taip skiriasi nuo mano albumų. Koncertai kur kas energingesni, gyvesni.”
2005 metais išgarsėjusio atlikėjo muzikos stilių kritikai apibūdina kaip džiazo, roko, soul ir popmuzikos mišinį. Be to, kad albumų įrašuose J.Bluntas atlieka visas vokalines partijas, jis groja ir įvairiais instrumentais – pianinu, gitara. Atlikėjas jau pelnė du Britų muzikos apdovanojimus, Pasaulio muzikos ir MTV vaizdo klipo apdovanojimus, penkiskart buvo nominuotas “Grammy” apdovanojimui.

Dainose – ir karinė patirtis

Priminsime, kad prieš pasinerdamas į muzikinę karjerą J.Bluntas tarnavo britų armijoje ir dalyvavo NATO misijose Kosove 1999-ųjų konflikto metu. Gimęs kariškių šeimoje J.Bluntas universitete gavo kariuomenės įsteigtą stipendiją, o po to turėjo ištarnauti ketverius metus. Stoti į kariuomenę J.Bluntą skatino jo tėvas, buvęs armijos karininkas, norėjęs, kad sūnus turėtų užtikrintą pragyvenimo šaltinį. Tačiau jau mokykloje Jamesas žinojo, kad nori tapti muzikantu. 14 metų išmokęs groti gitara, J.Bluntas ir tarnaudamas armijoje vakarais atsipalaiduodavo kurdamas dainas.
Jis tvirtina, kad visas jo dainas įkvėpė tikras gyvenimas, o tarnavimą armijoje primena daina “No Bravery”, parašyta karinėje stovyklavietėje Kosove. “Daina “No Bravery” – vienintelė, kurią aš baigiau rašyti Kosove. Tuo metu buvau labai prislėgtas, todėl daina skamba gana fatališkai”, – prisipažįsta J.Bluntas.
Na, o baigęs daugiau ne metus truksiantį koncertinį turą J.Bluntas ketina susitelkti ties ketvirtojo albumo kūryba.

Įdomūs faktai apie Jamesą Bluntą
Atlikėjui – 37 metai.
Tikroji jo pavardė – James Blount. Atlikėjas iš pavardės išmetė “o” raidę, kad būtų paprasčiau ją ištarti.
Būdamas vos šešiolikos J.Bluntas tapo vienu jauniausių Didžiojoje Britanijoje privataus lėktuvo piloto licenciją turinčių asmenų.
Garsiąją dainą “You’re Beautiful” J.Bluntas parašė po to, kai metro pamatė savo buvusią merginą su kitu vaikinu.
Iš trečiojo albumo J.Bluntas išskiria dainą “No Tears” (Jokių ašarų). “Man patinka šios dainos struktūra. Kaip dainų kūrėjas, aš iš tiesų ja didžiuojuosi. Man taip pat patinka jos nuotaika. Tai daina, kuri kalba apie žmogaus jausmus ar apgailestavimus, bet ne gailintis savęs, o jaučiant atsakomybę”, – tvirtina atlikėjas.
Iš operacijų Kosove J.Bluntui labiausiai įstrigo ir didžiausią įspūdį iš visų ten sutiktų žmonių padarė organizacijos “Gydytojai be sienų” darbuotojai. “Mes saugumą užsitikrinome ginklais ir tankais, o tie vyrukai buvo priekyje gelbėdami žmonių gyvybes be jokios apsaugos”, – prisimena atlikėjas.
Tik šį rugpjūtį J.Blunto albumas “Back to Bedlam” prarado šio šimtmečio perkamiausio Didžiosios Britanijos albumo titulą – šioje šalyje parduota 3,24 mln. albumo kopijų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...