2011 Balandžio 29

Kaunas

Grojantys konteineriai

veidas.lt

"Veido" archyvas

Vakar Kauno Nepriklausomybės aikštėje skambėjo neįprastas koncertas, kuriame solistais tapo rūšiavimo konteineriai. Įvairiais garsais ir ovacijomis spalvotieji konteineriai dėkojo kauniečiams už išrūšiuotas ir įmestas šiukšles. Grojančių konteinerių idėją įgyvendino festivalių „Bliuzo naktys“ ir „Roko naktys“ rengėjai, raginantys rūšiuoti linksmai.

"Veido" archyvas

Po Lietuvą keliaujantis ir žinias apie linksmą ir paprastą šiukšlių rūšiavimą skleidžiantis projektas „Rūšiuok linksmai“ vakar buvo pristatytas Kaune. Pasiklausyti aktualijų apie rūšiavimą bei išbandyti konteinerių galimybes į Nepriklausomybės aikštę sugužėjo gausus būrys miestelėnų.

"Veido" archyvas

„Dažnas, pagalvojęs apie muzikos festivalius, įsivaizduoja kalnus šiukšlių prie scenos. Tačiau pasaulyje yra atvirkščiai – susiformavusios tradicijos, kai festivaliai skiria dėmesį aplinkosaugai. Tad šiuo projektu norime pabrėžti rūšiavimo svarbą ir tai padaryti linksmai, originaliai. Todėl gavę ES struktūrinę paramą, sukūrėme neįprastus konteinerius“, – sakė projekto „Rūšiuok linksmai“ vadovas, prodiuseris Algirdas Barniškis-Blėka.

Anot jo, šie konteineriai tokie, kokius kiekvienas turime greta savo namų, o jeigu ne, tuomet tikrai galime juos rasti atvirose, kiekvienam prieinamose miesto erdvėse. „Tačiau galbūt nepastebime, nekreipiame dėmesio, pamirštame ar tiesiog patingime pasivarginti ir atnešti į tuos konteinerius tai, kas jiems priklauso – išrūšiuotas atliekas – plastiką, stiklą ir popierių. Tikime, kad „Rūšiuok linksmai“ konteineriai šią tendenciją padės keisti“, – renginyje pažymėjo festivalių rengėjas.

Jam antrino ir projekto pristatyme dalyvavę Kauno miesto savivaldybės aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė, Kauno regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Kęstutis Balčiūnas bei akcijos „Darom 2011” organizatorius ir pradininkas Lietuvoje Nemunas Tumavičius.

„Nors kauniečiai šiek tiek palankiau žiūri į rūšiavimą nei prieš porą metų, skaičiai rodo, jog išrūšiuotų atliekų dar yra labai mažai. Daugelis į tai žiūri abejingai, nepagalvodami, kad kiekvieno jų elgesys gali padėti pakeisti situaciją ir prisidėti prie oro taršos bei šiukšlių kiekio mažinimo“, – sakė R. Savickienė.

Tačiau bent projekto „Rūšiuok linksmai“ pristatymo renginyje abejingų nesimatė. Kauniečiai smalsiai stebėjo konteinerius ir mėtė į juos šiukšles, už tai sulaukdami originalių padėkų. Kaip galima kūrybingai panaudoti atliekas susirinkusiems pademonstravo Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmų organizuojamo dizainerių konkurso „Eko stilius 2011” laureatai, pristatę drabužių kolekcijas iš netradicinių medžiagų. Renginyje taip pat dainavo „Smėlio džiazas“, „Muzikinė žiemos pasaka“ dalyvė Vilmina Navickaitė, vyko edukacinės pamokėlės apie rūšiavimą, kuriose aktyviai dalyvavo darželių auklėtiniai.

„Tikiu, jog tokie projektai, griaunantys mitus apie šiukšlių rūšiavimą, padės populiarinti šį ekologinį įprotį. Smagu, kad kauniečiai jau po truputį pripranta prie rūšiavimo, kadangi mato ne tik aplinkosauginę, bet ir finansinę naudą. Rūšiuojant mažėja sąskaitos už atliekų tvarkymą, be to, mieste diegiamos komunalinių atliekų tvarkymo sistemą papildančios atliekų surinkimo sistemos dėka atsiranda punktų, kurie iš gyventojų superka išrūšiuotas atliekas“, – teigė miesto savivaldybės aplinkos apsaugos skyriaus vedėja.

Pernai Kaune buvo surinkta daugiau nei 123 tūkst. tonų mišrių komunalinių atliekų, iš jų išrūšiuotų – mažiau nei dešimtadalis. Šiuo metu mieste yra 685 antrinių žaliavų surinkimo aikštelės, liepos mėnesį Laikinąją sostinę pasieks dar 300 naujų rūšiavimo konteinerių komplektų.

Grojančių konteinerių platforma „Rūšiuok linksmai“ jau lankėsi Telšiuose, Tauragėje, Marijampolėje ir Alytuje. Gegužę projektas bus pristatytas Vilniuje, vėliau keliaus į Klaipėdą, Šiaulius, Panevėžį ir Uteną. Platforma taip pat bus įrengta festivaliuose „Bliuzo naktys“ Varniuose ir „Roko naktys“ Zarasuose.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...