2010 Gegužės 28

NATO

Rygoje prasideda NATO asamblėjos sesija

veidas.lt

Rygoje penktadienį prasidės NATO Parlamentinės Asamblėjos (PA) sesija, kurioje ypatingą dėmesį planuojama skirti ekonominio ir energetinio saugumo problemoms.

Į Rygą dalyvauti NATO PA sesijoje atvykta Aljanso generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas (Andersas Fouhas Rasmusenas), taip pat maždaug 400 NATO šalių ir asociacijos sutartį su ja pasirašiusių šalių parlamentarų.

Iš viso į Rygą gali atvažiuoti maždaug tūkstantis pareigūnų ir svečių.

Latvijos delegacijos prie NATO PA pirmininko pavaduotojas Dzintaras Rasnačas naujienų agentūrai BNS sakė, kad ekonominis ir energetinis saugumas šiuo metu yra “pasaulinio saugumo kertiniai akmenys”, todėl spręsti šias problemas – vienas iš svarbiausių Aljanso uždavinių.

Dėl šios priežasties Latvijos sostinėje susirinkę NATO Parlamentinės Asamblėjos pavasario sesijos dalyviai ekonominio ir energetinio saugumo klausimams, priskiriamiems prie nekarinio saugumo problemų grupės, skirs ypatingą dėmesį, nurodė jis.

Pasak D.Rasnačo, viena iš didžiausių grėsmių pasauliniam saugumui yra skurdas, sukeliantis socialinę įtampą daugelyje šalių, taip pat kai kuriuose su NATO šalimis besiribojančiuose regionuose.

“Skurdo mažinimas – pirmasis ir svarbiausias nekarinis uždavinys, kurį būtina spręsti NATO narėms. Ekonominis saugumas yra svarbiausias pasaulinio saugumo pamatas”, – pabrėžė pareigūnas ir pridūrė, kad šią problemą Aljanso šalys sprendžia kurdamos ir įgyvendindamas įvairius pagalbos ir infrastruktūros vystymo projektus.

D.Rasnačas sakė, kad šiuo metu dėl ekonomikos krizės skurdo lygis taip pat didėja NATO šalyse, todėl kyla papildomų grėsmių, silpnėja demokratija, teisingumas ir saugumas.

Rygoje susirinkę parlamentų atstovai taip pat nagrinės su ekonominiu saugumu susijusias grėsmes, kurios Aljansui gali iškilti ateityje.

Parlamentinės Asamblėjos sesijos metu taip pat planuojamos diskusijos dėl NATO šalių energetinio saugumo.

“Kova dėl energetikos išteklių ir rinkų šiuo metu yra vienas didžiausių iššūkių pasauliniam saugumui”, – sakė D.Rasnačas ir nurodė, kad energetikos išteklių kontrolė taip pat suteikia šalims milžinišką įtaką.

NATO PA sesija vyks Rygoje iki antradienio, birželio 1 dienos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...