2011 Vasario 21

Transportas

“Ryanair” skraidins iš Vilniaus

veidas.lt

Airijos pigių skrydžių bendrovė “Ryanair” gegužę iš Vilniaus pradės skraidinti į 5 Europos miestus – Londoną, Dubliną, Barseloną, Milaną ir Romą. Lėktuvų bazę Kaune turinti bendrovė teigia, kad kol kas bazės Vilniuje nesteigs.

Tai pirmadienį spaudos konferencijoje pranešė “Ryanair” pardavimų ir marketingo vadovė Henrikė Schmidt (Henrikė Šmit). Ji patvirtino, kad į Vilnių iš Kauno bus perkelti “Ryanair” skrydžiai į Barseloną ir Milaną, tačiau, anot jos, abu Lietuvos oro uostai tarpusavyje nekonkuruos.

“Bus sukurta papildoma pasiūla, konkuruosime tik su kitomis oro bendrovėmis”, – teigė ji.

Vilniuje šiemet “Ryanair” ketina pervežti 250 tūkst. keleivių. Iš Vilniaus į Londoną “Ryanair” skraidins kasdien, į Dubliną, Milaną ir Romą – tris kartus, o į Barseloną – du kartus per savaitę. Iš Vilniaus ir Kauno Airijos pigių skrydžių bendrovė siūlys skristi iš viso 25 kryptimis.

H.Schmidt patvirtino, kad kol kas bazės Vilniuje “Ryanair” neturi ir nelinkusi komentuoti vykstančių derybų.

Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis spaudos konferencijoje teigė, jog “Ryanair” lėktuvais į Vilnių gali atkeliauti apie 120 tūkst. papildomų turistų. Jis prognozavo, jog žemų kaštų oro bendrovės šiemet Vilniuje užims apie 27 proc. rinkos.

“Vilniaus oro uosto tikslas yra turėti dvi pigių skrydžių oro bendroves ir taip padidinti keleivių srautą. Po “Wizz Air” ir “Ryanair” plėtros Vilniuje, mes skaičiuojame, kad 2011 metų vasarą žemų kaštų bendrovės Vilniaus oro uoste pagal siūlomų skrydžių skaičių turėtų 27 proc. rinkos”, – sakė susisiekimo ministras.

E.Masiulio teigimu, kasmet į Vilnių atvyksta apie 500 tūkst. turistų, o “Ryanair” dėka jų padaugės dar penktadaliu.

Vien iš Kauno ir į jį “Ryanair” šiemet ketina skraidinti 1 mln. keleivių.

Susisiekimo ministras patvirtino, kad “Ryanair” už atėjimą dirbti į Vilnių nesuteikta jokių lengvatų ar paramos, nes tai draudžia europiniai teisės aktai. Tačiau, jo teigimu, iniciatyvą bendradarbiauti populiarinant skrydžius galėtų parodyti Vilniaus miesto bei kaimyninės savivaldybės.

Tuo tarpu Kauno miesto, kuriame “Ryanair” dirba jau kelerius metus, meras Andrius Kupčinskas pirmadienį išplatintame pranešime spaudai pareiškė, kad “Ryanair” siekia nukonkuruoti Vilniaus oro uoste pradėjusią dirbti “Wizzair”.

Pernai lapkritį Kauno miesto taryba patvirtino miesto konkurencingumo ir patrauklumo didinimo programos dalinio finansavimo programos sąmatą. Iš jos 1,5 mln. litų bus skirta įvairioms priemonėms, kuriomis siekiama į miestą pritraukti daugiau turistų per Kauno oro uostą.

Antro pagal dydį Lietuvoje Kauno oro uosto keleivių skaičius pernai augo sparčiausiai Europoje – jis šoktelėjo 1,7 karto, rodo oro transporto naujienų tinklapio anna.aero duomenys.

“Ryanair” planuoja Kauno oro uoste statyti antrąjį lėktuvų angarą, priimti daugiau inžinierių.

Kauno oro uostas tikisi, kad skrydžių į Barseloną ir Milaną netekimą visiškai kompensuos kryptys į Alikantę (Ispanija) ir Graikijos Rodo ir Koso salas. Be to, Kauno oro uosto planuose yra ir skrydžiai Rytų kryptimi.

“Ryanair” turi 262 naujų “Boeing 737-800″ orlaivių parką, dar 49 lėktuvus yra užsisakiusi.

Airijos pigių skrydžių bendrovė šiais metais visoje Europoje tikisi sulaukti apie 73,5 mln. keleivių.

+370 5 2058518

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...