2010 Gegužės 05

Ryanair

Kaune atidaryta pirmoji “Ryanair” bazė Rytų ir Centrinėje Europoje

veidas.lt

Antradienį aviakompanija “Ryanair” tarptautiniame Kauno oro uoste atidarė savo pirmąją bazę Rytų ir Centrinėje Europoje. “Ryanair” į bazę Kauno oro uoste investuos 140 mln. JAV dolerių, joje iš viso dirbs apie tūkstantį darbuotojų.

Kaune numatoma laikyti du lėktuvus, kurie iš viso skraidys 18 krypčių. Greta jau esamų skrydžių į Birmingemą, Brėmeną, Bristolį, Briuselį, Dubliną, Liverpulį, Frankfurtą, Stanstedą (Londonas) ir Liutoną (Londonas), nuo gegužės bus pradėti skrydžiai į 9 naujus oro uostus – Getviką (Londonas), Barseloną, Berlyną, Duseldorfą, Edinburgą, Milaną, Oslą, Paryžių ir Tamperę.

“Džiaugiuosi, kad bendromis pastangomis Kauno miestas, rajonas ir oro uostas sudarė palankias sąlygas čia įsikurti airių kompanijai. Ateityje plėtros ir bendradarbiavimo galimybių turėtų dar padaugėti. Juolab kad Kaune turėsime pačią didžiausią Baltijos šalyse Žalgirio areną, kuri taps papildomu traukos centru mūsų tautiečiams ir užsienio svečiams”, – bazės atidarymo iškilmėse sakė Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

Bendrovės “Ryanair” Airijos ir Didžiosios Britanijos rinkos vadovė Maria Macken pažymėjo, kad Kauno bazėje įsikurs du nauji lėktuvai, o keleiviams sudarytos galimybės keliauti 18 maršrutų.

“Dėkojame Kauno oro uostui ir miestui už paramą ir bendradarbiavimą. Tikimės, kad šiais metais apie 1 mln. keleivių iš Kauno galės keliauti mūsų kompanijos lėktuvais”, – pažymėjo “Ryanair” atstovė. Per savaitę bendrovė “Ryanair” iš Kauno žada vykdyti daugiau nei 120 skrydžių.

“Smagu, kad į Kauną atėjo naujos airių investicijos, kurios svarbios ne tik Kaunui, bet ir jį supančiam regionui bei visai šaliai. Airijoje gyvena daug lietuvių, kuriems, atėjus “Ryanair” bendrovei, su savo gimtine dabar yra lengviau palaikyti ryšį”, – apie airių investicijų svarbą kalbėjo Airijos ambasadorius Lietuvoje Donal Denham.

Į Kauno oro uosto infrastruktūrą pastaraisiais metais investuota apie 100 mln. litų. Pasak oro uosto vadovo Arijando Šliūpo, “Ryanair” bazės įkūrimas – istorinė diena.

“Per ketverius paskutinius metus Kauno oro uostas intensyviai plėtėsi, investavo į infrastruktūrą, ilgai dirbo, kad būtų pritraukta kompanija “Ryanair”. Bazės įkūrimas yra naujas plėtros etapas, kuris patikrins mūsų kūrybiškumą ir komercijos išmanymą”, – nestokodamas optimizmo sakė Kauno oro uosto vadovas.

Renginyje dalyvavęs Susisiekimo ministerijos Kelių ir civilinės aviacijos departamento direktorius Šarūnas Baublys užsiminė, kad dabar greičiausiai visa Rytų Europa pavydi Kauno regionui, kuriame atidaryta nauja “Ryanair” bazė.

Pusiau juokaudamas A. Šliūpas pažymėjo, kad “Ryanair” bazė Kaune turi šansus tapti “auksine” aviakompanijos baze. Būtent iš Kauno vykdomi skrydžiai į Didžiąją Britaniją airių yra vadinami “auksiniais”.

Tarptautiniame Kauno oro uoste per 2010 m. pirmąjį ketvirtį buvo aptarnauti 124 033 keleiviai, t.y. 35,2 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį 2009 m. Skrydžių skaičius padidėjo 31 proc.

Ypač džiugina aptarnautų krovinių augimas – per šį laikotarpį aptarnauta 740,89 tonos pašto ir krovinių, t.y. 72,4 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį 2009 metais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...