2011 Liepos 22

Rusiškas Austrijos spjūvis Lietuvai

veidas.lt

BFL

Per siūles dėl ekonominių priežasčių braškanti Europos Sąjunga Austrijos rankomis pademonstravo, kad ir didžiausia vertybe deklaruojama europiečių solidarumo dvasia taip pat tėra tuščia deklaracija.

Kažin, ar Lietuva galėjo tikėtis skaudesnio smūgio: amžinoje kovoje už savo laisvę ir teises su Rusija ją išdavė ir dar išsityčiojo Austrija – valstybė, priklausanti tai pačiai europiečių bendrijai.

Tačiau incidentas su Austrija, nors ir bjauri, įžeidžianti, taip pat yra ir labai vertinga pamoka Lietuvai, iki šiol tikėjusiai, kad tapus vakarietiškų bendrijų – ES, NATO – nare įgijamos ne tik tos pačios pareigos, bet ir teisės, kad narystė taip siektuose klubuose automatiškai reiškia ir lygiavą su jos senbuviais.

Taip nėra ir niekada nebuvo: visa ilgametė Europos istorija yra stipresniojo, galingesniojo, turtingesniojo viršenybės liudijimas, o Rusija, dabar pasodinusi Europą ant savo dujų ir naftos vamzdžių, Senajame žemyne turi daugiau teisių, nei kažkur periferijoje egzistuojanti ir nieko neturinti Lietuva – nors formaliai ir priklausanti Europos šeimai.

Apie tai, kas sukrėtė visą Lietuvą, daugiau skaitykite pirmadienį naujame “Veido” numeryje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (3)

 1. ass ass rašo:

  nesamoniu nesamone…..

 2. Anonimas Anonimas rašo:

  Pasiskaitykite Leono Čerškaus knygą,kaip draugiškai kažkada austrai elgėsi su lietuviais.Austrai kareiviai net savo dokumentus atiduodavo lietuviams,kad šie galėtų apsimesti austrais ir taip išvengtų sovietų teroro.O dabar… :(

 3. inga inga rašo:

  http://en.rian.ru/analysis/20110722/165330536.html, gal pastudijuokite sy straipsny ir kitus, pries tai kol protestuojate pries Austrija?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...