2011 Sausio 03

Rusija

Rusijos teisių gynėjas Nemcovo ir Limonovo areštą vadina susidorojimu su opozicija

veidas.lt

Teisių gynimo bendrijos veteranas, judėjimo “Už žmogaus teises” lyderis Levas Ponomariovas pavadino Maskvos teismų sprendimus dėl opozicijos politikų arešto po gruodžio 31 dienos mitingo spaudimu Rusijos piliečių visuomenei.

“Po Chodorkovskio proceso įvyko lūžis. Nemcovo. Jašino, Limonovo ir Kosiakino areštas – tai atviras puolimas, vykdomas prieš opoziciją”, – pirmadienį agentūrai “Interfax” sakė L.Ponomariovas.

Pastarosiomis dienomis teismai Maskvoje nuteisė administraciniu areštu nuo penkių iki 15 parų žinomus opozicijos politikus Borisą Nemcovą, Ilją Jašiną, Eduardą Limonovą ir Konstantiną Kosiakiną.

“Tai susidorojimas. Itin provokuojamas Nemcovo areštas 15-ai parų”, – sakė L.Ponomariovas.

“Nemcovas atėjo gruodžio 31 dieną į Triumfo aikštę dalyvauti mitinge, kuris buvo suderintas su valdžia. Nemcovas, sakydamas kalbą, pažėrė labai griežtos kritikos valdžiai. Po to jis išėjo iš valdžios sankcionuotos akcijos. Matyt, buvo duotas nurodymas surasti priežastį pasodinti Nemcovą. Aš buvau Nemcovo teisme. Aš girdėjau, kaip melavo milicininkai. Teisėja atsisakė nagrinėti liudijimus, taip pat vaizdo medžiagą. Beveik dvi paras iki teismo Nemcovas buvo laikomas neleistinomis sąlygomis. Teisme jam septynias valandas nedavė kėdės, jis visą laiką stovėjo. Nebuvo kėdės, kad būtų galima pasodinti kaltinamąjį – kur tai matyta? Matyt, buvo duotas nurodymas parodyti Nemcovui, kur pipirai auga”, – piktinosi L.Ponomariovas.

“Visi supranta, koks skandalas bus po Nemcono arešto. Žino, kaip reaguos Vakarai. Ir sąmoningai provokuoja šį reagavimą”, – pareiškė teisių gynėjas.

Seniausios Rusijoje teisių gynimo organizacijos- Maskvos Helsinkio grupė s(MHG) vadovė Liudmila Aleksejeva sausio 1 dieną pažadėjo sukelti triukšmą dėl milicijos veiksmų Triumfo aikštėje gruodžio 31 dieną.

“Sukelsiu skandalą visame pasaulyje, kai baigsis šios Naujųjų metų šventės”, – sakė L.Aleksejeva agentūrai “Interfax”.

Ji pareiškė, kad milicija gruodžio 31 dieną sulaikė žmones, kurie ėjo į mitingą suderintą su Maskvos merija.

“Prigrūdo pilną autobusą žmonių, kurie ėjo į mūsų mitingą, suderintą su valdžia. Sučiupo ir išvežiojo po vidaus reikalų skyrius. Kam tada su valdžia dėl ko nors susitarti ir suderinti akcijas – vis viena visus sulaiko”, – piktinosi L.Aleksejeva.

Gruodžio 31 dieną Triumfo aikštėje įvyko mitingas Rusijos konstitucijos 31-ajam straipsniui, kuris garantuoja susirinkimų laisvę, ginti. Akcija buvo suderinta su Maskvos valdžia. Ją organizavo grupė opozicionierių ir teisių gynėjų, vadovaujama L.Aleksejevos. Tačiau Triumfo aikštėje buvo sulaikyti keliasdešimt žmonių. B.Nemcovas ir I.Jašinas buvo sulaikyti po mitingo Triumfo aikštėje.

Opozicionieriui Eduardui Limonovui su bendražygiais Maskvos valdžia ir milicija neleido surengti mitingo Triumfo aikštėje.

E.Limonovas buvo sulaikytas gruodžio 31 dieną, kai tik išėjo iš savo namo. Tą patį vakarą teismas Maskvoje nuteisė jį 15 parų dėl smulkaus chuliganizmo.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...