2011 Sausio 01

Rusija

Milicija sulaikė mitingavusią opoziciją

veidas.lt

Seniausios Rusijoje žmogaus teisių gynimo organizacijos, Maskvos Helsinkio grupės vadovė Liudmila Aleksejeva pagrasino surengti skandalą dėl Maskvos milicijos veiksmų Triumfo aikštėje gruodžio 31 dieną.

“Skandalą surengsiu baisų per visą pasaulį, kai tik baigsis naujametinės šventės”, – sakė L.Aleksejeva agentūros “Interfax” korespondentui.

Ji tvirtino, kad milicija gruodžio 31 dieną sulaikinėjo žmones, einančius į mitingą, kurį leido Maskvos merija.

“Prigaudė pilną autobusą žmonių, kurie ėjo į mūsų mitingą, suderintą su valdžia, – piktinosi L.Aleksejeva. – Čiupo ir išvežiojo po vidaus reikalų skyrius. Kam tada reikėjo tartis su valdžia, derinti akcijas, jeigu vis tiek visus sulaiko”.

“Nemcovas (opozicijos veikėjas Borisas Nemcovas) mitinge pasakė kalbą, išėjo, susitiko su dukra ir ėjo Tverės gatve savo mašinos link. Jį sulaikė”, – pasakojo L.Aleksejeva.

“Dėl Nemcovo sulaikymo (Rusijos Federacijos žmogaus teisių įgaliotinis) Vladimiras Lukinas paskambino Maskvos meriją, ir jam pasakė, kad Nemcovas ragino užtverti Tverės gatvę ir eiti į Raudonąją aikštę. Nesąmonė”, – kalbėjo ji.

Gruodžio 31-ąją vakare Triumfo aikštėje vyko mitingas Konstitucijos 31-ajam straipsniu paremti. Šiuo straipsniu garantuojama susirinkimų laisvė. Akcija buvo suderinta. Vadovaujant L.Aleksejevai, ją rengė opozicijos ir žmogaus teisių gynimo grupė.

Kiek anksčiau opozicijos veikėjui Eduardui Limonovui Maskvos pareigūnai neleido rengti mitingo Triumfo aikštėje ir sulaikė dešimtis žmonių. E.Limonovui skirta 15 parų arešto bausmė.

Tarp sulaikytų ir Naujuosius metus nuovadose sutikusių asmenų, be jau minėto B.Nemcovo, buvo ir judėjimo “Solidarumas” vienas pirmininkų Ilja Jašinas.

Pasak “Solidarumo” atstovės Olgos Šorinos, B.Nemcovas ir I.Jašinas kaltinami nepaklusimu milicijai, o kiti – gatvės perėjimu neleistinoje vietoje.

B.Nemcovo “veiksmai” bus nagrinėjami teisme sausio 2 dieną 10 val. ryto, o I.Jašino – teismo posėdžio laikas dar nenustatytas. sakė O.Šorina. Ji dar pridūrė kad šiems asmenims gresia iki 15 parų arešto.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...