2010 Spalio 05

Kultūra

Rusijos Dūmoje – paroda J.Budraičiui

veidas.lt

Rusijos Valstybės Dūmoje Maskvoje atidaryta Lietuvos kultūros atašė Rusijoje Juozo Budraičio nuotraukų iš filmavimo aikštelių paroda.

Paroda skirta Lietuvoje ir Rusijoje žinomo aktoriaus 70-mečiui. Jubiliejų J.Budraitis švęs trečiadienį, spalio 6 dieną.

Parodos Dūmos didžiojoje fojė atidaryme dalyvavo Dūmos Kultūros komiteto pirmininkas Grigorijus Ivlijevas ir Nepriklausomų Valstybių Sandraugos reikalų komiteto pirmininko pirmasis pavaduotojas Konstantinas Zatulinas, pranešė Lietuvos užsienio reikalų ministerija.

J.Budraitis yra ne tik žinomas kino, televizijos ir teatro aktorius, bet ir ilgametės lietuviškos kultūros sklaidos Rusijoje programos “Langas į Lietuvą” sumanytojas. J.Budraičio pastangomis Lietuvos ir Rusijos mokslininkai, tiriantys Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir senovės baltų istoriją, kalbą ir kultūrą, užmezgė ir plėtoja glaudžius ryšius.

J.Budraičio pastangomis Maskvoje užsienio literatūros kiemelyje įamžintas Mikalojaus Konstantino Čiurlionio atminimas, Maskvos Lomonosovo universitete pradėjo veikti Baltistikos centras.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis rugsėjo 17 dieną apdovanojo J.Budraitį medaliu “Už nuopelnus Lietuvos diplomatinėje tarnyboje”.

J.Budraitis gimė 1940 metų spalio 6 dieną Liepynuose, Kelmės valsčiuje. 1973 metais jis baigė teisę Vilniaus universitete, 1981 metais – aukštuosius kino režisūros kursus Maskvoje. 1979-1989 metais J.Budraitis dirbo Kauno dramos teatre, nuo 1995 metų yra Lietuvos ambasados Rusijoje kultūros atašė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...