2010 Spalio 02

Politika

Rusijos atstovas ES norėtų “konstruktyvesnės” Baltijos šalių pozicijos

veidas.lt

Rusijos nuolatinis atstovas Europos Sąjungoje (ES) Vladimiras Čižovas sako, kad Baltijos šalys galėtų užimti “konstruktyvesnę” poziciją ES ir Rusijos dialoge.

Interviu BNS naujienų agentūrai V.Čižovas sakė, kad Baltijos šalių požiūris stabilizuojant ir plėtojant ryšius tarp 27 šalis vienijančio bloko ir Maskvos galėtų būti “konstruktyvesnis ir pozityvesnis”.

“Nenoriu lyginti Baltijos šalių viena su kita ir su kitomis ES šalimis, nes regiono šalis sieja ne tik geografija, bet ir bendra istorija. Bet tos šalys galėtų būti konstruktyvesnės”, – sakė V.Čižovas.

Diplomatas sakė, kad rusų tautinės mažumos situacija Rusijai svarbi. Jis taip pat paminėjo esą egzistuojantį “nacizmo šlovinimą”.

“Viskas priklauso nuo žmonių. Šioje šalyse yra žmonių, kurie nuoširdžiai nori vystyti santykius su Rusija. Bet yra ir tokių, kurie žvelgia į Rusiją su baime, kurie, pavyzdžiui, galvoja, kad NATO nėra ką veikti Afganistane, bet ji turi grįžti kovoti su agresija, kuri, jų manymu, kyla iš Rusijos”, – sakė V.Čižovas ir pridūrė, kad toks požiūris esą gali destabilizuoti situaciją Europoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. o o rašo:

    ka lietuviams kita galvoti; tukstanciais deportuotu, susaudytu,nukankintu, sugriauta nepriklausoma valstybe. Per visa tautos istorija is pradziu kryziuociai, paskui ruskiai* griove musu valstybe.Abi barbaru valstybes.tad ir 2-o karo pabaiga tokia liudna visai Europai.Pirmoji gal kiek pasikeite, bent antroji nei kiek.Jei isgirsti keikiantis gatveje tau uz nugaros, gali nedvejodamas pasakyti kokios tautybes zmogus – keikunas,agresyvus, pilnas neapykantos kitos tautybes zmogui.Visiskai nepasikeite per 20 metu.Gal kiek daugiau pramoko kalbos, valstybes kurioje gyvena. O ju vadinami ‘nuosirdus’zmones tai gal ‘kunigaikstiene utiugova’ jau viesai islindusi garbetroska, kuri pirmoji pasikviestu broliska pagalba valstybei okupuoti.
    *Niekaip nesuprantu, kodel mes juos vadinam rusais, kai jie patys save vadina ruskiais.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...