2010 Gruodžio 14

Rusija ir NATO

Rusija ramiai žiūri į NATO planus dėl Baltijos šalių

veidas.lt

Rusijos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo viršininkas Nikolajus Makarovas pareiškė, jog neteikia daug reikšmės tinklalapyje “WikiLeaks” paskelbtai informacijai, kad NATO turi Baltijos šalių gynimo nuo Rusijos planų.

“Mes remiamės Lisabonos susitikimu, tuo, kad esame partneriai”, – sakė N.Makarovas, atsakydamas antradienį į žurnalistų klausimus, kaip jis vertina paskelbtą informaciją apie NATO planus.

Pagal tinklalapyje “WikiLeaks” išviešintą JAV diplomatų susirašinėjimą, 2010 metų sausį NATO parengė Baltijos šalių ir Lenkijos gynimo nuo galimos Rusijos agresijos planą, kuriam buvo suteiktas kodinis pavadinimas “Erelis sergėtojas” (Eagle Guardian).

Skubiame pranešime iš NATO diplomatinės misijos Briuselyje pažymima, jog Aljanso pajėgų Europoje vadas Jamesas Stavridis (Džeimsas Stavridis) pasiūlė išplėsti Lenkijos gynimo planą, kad jis aprėptų ir Lietuvą, Latviją bei Estiją.

Jeigu bus šios Baltijos valstybės užpultos, į jas bus atsiųstos devynios NATO divizijos – iš JAV, Britanijos, Vokietijos ir Lenkijos. Uostai Vokietijoje ir Lenkijos šiaurėje turės priimti jūrų pėstininkus, tai pat Amerikos ir Britanijos karo laivus.

“Per lygiagrečias derybas su Varšuva JAV pasiūlė taip pat sustiprinti Lenkijos gynybą nuo Rusijos – dislokuoti specialiosios paskirties jūrų pajėgas Gdansko ir Gdynės uostose prie Baltijos jūros, taip pat perkelti į Lenkiją naikintuvų F-16 eskadronus ir rotacijos pagrindu karinius transportinius lėktuvus S-130 “Herkules” iš Vokietijos”, – sakoma nutekėjusiame dokumente.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...