2010 Rugsėjo 27

Sienos konfliktas

Rusija nepersigalvos dėl sienos sutarties su Estija

BNS

Rusijos Federacija nepakeis savo pozicijos dėl Rusijos ir Estijos sienos sutarties, agentūrai BNS sakė Rusijos nuolatinis atstovas prie Europos Sąjungos Vladimiras Čižovas.

“Aš žinau šio klausimo priešistorę. Savo laiku Maskvoje dalyvavau sienų (dviejų dokumentų – sausumos ir jūrų sienos) sutarties pasirašymo ceremonijoje. Tada viskas atrodė optimistiškai. Tačiau vėliau Estijoje įsigalėjo kažkokie politiniai sumetimai ir atsirado ta ginčijama formuluotė ratifikacijos įstatyme”, – sakė jis.

“Tikėtis, kad Rusija sutiks su tokia ginčijama formuluote, manau, būtų naivu. Nes ginčijama formuluotė, remiantis tarptautinės teisės kanonais, faktiškai reiškia ne ką kitą, kaip netiesiogines teritorines pretenzijas”, – paaiškino V.Čižovas.

“Manau, kad susitarimo dėl sienų tarp abiejų kaimyninių valstybių nebuvimas vargiai gali būti laikomas normaliu dalyku. Kasdienį piliečių gyvenimą šis dalykas tikriausiai mažai įtakoja, taip pat netruko kirsti sieną tiek kartų, kiek nori, tačiau priimta tarptautinės teisės praktika rodo, kad sienų sutartį geriau turėti, negu jos neturėti. Rusija jas pasirengusi sudaryti. Mūsų pozicija Estijoje visiems žinoma. Manau, kad dabar Estija turi tarti savo žodį”, – sakė Rusijos nuolatinis atstovas prie Europos Sąjungos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Su kuriomis vyraujančiomis politinėmis jėgomis norėtumėte matyti valdančiąją koaliciją?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...