2011 Kovo 25

Politika

Rusija ir Norvegija galutinai išsprendė ginčus dėl Barenco jūros ir Arkties vandenyno

veidas.lt

Valstybės Dūma ratifikavo Rusijos ir Norvegijos sutartį dėl akvatorijos ribų ir bendradarbiavimo Barenco jūroje ir Arkties vandenyne.

Už tai balsavo 311, prieš – 57 deputatai.

Tuo pačiu metu Valstybės Dūma patvirtino pareiškimą, kuriame išdėstė savo požiūrį ir šios sutarties supratimą.

“Sutartis užbaigė nuo 1970 metų vykusį visos ginčijamos akvatorijos, kurios bendras plotas apie 175 tūkst. kvadratinių kilometrų, ribų nustatymo procesą. Sutartimi nustatoma akvatorijos riba, dalijanti visą ginčijamą rajoną maždaug į dvi lygias dalis”, – sakoma aiškinamajame rašte prie šio dokumento.

Pažymima, kad sutartyje numatytas Specialusis rajonas, kurio plotas apie 3,4 tūkst. kvadratinių kilometrų, esantis už 200 mylių zonos ribų nuo Rusijos kranto. “Sutartis suteikia Rusijai teisę Specialiajame rajone įgyvendinti suverenumo teisę ir jurisdikciją, kurios įgyvendinamos savo išimtinai ekonominėje zonoje”, – sakoma aiškinamajame rašte.

Čia taip pat rašoma, kad dokumente nurodytos šalių bendradarbiavimo sąlygos žvejybos bei naftos ir dujų telkinių įsisavinimo srityse.

Rusijos ir Norvegijos sutartį dėl akvatorijos ribų ir bendradarbiavimo Barenco jūroje ir Arkties vandenyne šalys pasirašė 2010 metų rugsėjo 15 dieną Murmanske. Šių metų vasario 8 dieną ją ratifikavo Norvegija.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...