2010 Lapkričio 17

Spauda

“Lietuvos spauda” ginčijasi dėl skolų

veidas.lt

Suomijos koncerno “Rautakirja” valdoma bendrovė “Lietuvos spaudos” Vilniaus agentūra ginče su bendrove “Media House” dėl maždaug 1 mln. litų neturės užtikrinti nuostolių atlyginimo.

Lietuvos apeliacinis teismas antradienį panaikino Vilniaus apygardos teismo birželio 4 dienos nutartį ir atmetė “Media House” prašymą užtikrinti nuostolių, galimų dėl jos turto arešto, atlyginimą, rašoma Apeliacinio teismo nutartyje, kuri yra neskundžiama.

Vilniaus apygardos teismas “Lietuvos spaudos” prašymu šių metų sausį nusprendė areštuoti 890,5 tūkst. litų “Media House” turto, tačiau birželį patenkino ir pastarosios įmonės prašymą, kad “Lietuvos spauda” užtikrintų įmonės galimų nuostolių atlyginimą – įneštų į teismo sąskaitą 989,6 tūkst. litų arba pateiktų tokios sumos garantiją.

“Lietuvos spauda” teismo prašo iš “Media House” priteisti 890,5 tūkst. litų skolos, negautų pajamų bei 11,23 proc. palūkanų nuo šios sumos.

Reklamos, žiniasklaidos pirkimo ir planavimo paslaugas teikianti “Media House” teisme teigė, jog areštavus beveik 1 mln. litų jos turto, negalėjo įgyvendinti šiemet vasarį pasirašytos sutarties su įmone “Laisvas ir nepriklausomas kanalas” (LNK) – pagal ją už reklamos laiką Pasaulio futbolo čempionato transliacijų metu iki kovo ji turėjo sumokėti 1,02 mln. litų.

“Media House” teismui nurodė, jog LNK balandį vienašališkai nutraukė sutartį ir pareikalavo sumokėti 357 tūkst. litų baudą, be to, įmonė televizijai dar turės sumokėti 255 tūkst. litų komisinį mokestį.

Be to, sutartį nutraukus, liko neįvykdytos ir sutartys su įmonėmis “Trendmark” ir “Via media” dėl išskirtinės teisės į reklaminį laiką Pasaulio futbolo čempionato transliacijose – “Media House” joms turės sumokėti 377 tūkst. litų baudų ir delspinigių.

“Lietuvos spauda” Apeliaciniam teismui nurodė, jog “Media House” turtas buvo areštuotas dar iki sutarties su LNK pasirašymo, todėl įmonė esą prisiėmė nepamatuotą riziką.

“Lietuvos spauda”, be to, nurodė, jog “Media House” esą turi finansinių sunkumų, o jai vadovaujantis Rolandas Ragaliauskas yra tiek “Trendmark” direktorius, tiek buvęs “Via media” darbuotojas, taip pat buvo įtariamas dėl draudžiamų susitarimų su minėta įmone, todėl tikėtina, jog “Media House” fiktyviai sudarė sutartis.

Apeliacinis teismas pripažino, jog dar prieš sutarties pasirašymą su LNK “Media House” žinojo apie laikinąsias apsaugos priemones ir kad gali neįvykdyti įsipareigojimų. Be to, teismas nusprendė, jog apygardos teismas neteisingai įvertino visus nurodymus ir panaikino įpareigojimą “Lietuvos spaudai” užtikrinti galimų “Media House” nuostolių atlyginimą.

Ginčą dėl įmonės skolos “Lietuvos spaudai” toliau nagrinės Vilniaus apygardos teismas.

“Lietuvos spaudos” Vilniaus agentūra Lietuvoje valdo didžiausią kioskų tinklą. Įmonė valdo ir 91,93 proc. bendrovės “Lietuvos spauda” akcijų, tačiau pastaroji 2009 metais veiklos nevykdė ir pajamų negavo.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...