2014 Spalio 08

Rusai nusitaikė į Latvijos valdžios Olimpą

veidas.lt

Šiųmetės priešrinkiminės nuotaikos Latvijoje – kone apokaliptinės. Daugėja manančių, kad jei spalio 4-osios rinkimuose laimės prorusiški veikėjai, galima pradėti ruoštis okupacijai.

Įsivaizduokite: šalies, kuri nuo sausio perima pirmininkavimą Europos Sąjungai, populiariausias politikas, o kartu ir tos šalies sostinės meras yra žmogus, kuris, nuvažiavęs į Maskvą, viešai pareiškia: Putinas – geriausia, kas tik šiuo metu gali būti. Įsivaizduoti sunku, tiesa? O mūsų broliams latviams tai – kuo tikriausia kasdienybė.

2011 m. rinkimus laimėjusios, nors koalicijos ir nesudariusios, prorusiškos partijos “Santarvės Centras” (SC) lyderis Nilas Ušakovas jau penkerius metus yra Rygos meras. Nors vadovauja Europos sostinei, jis kiekviena pasitaikiusia proga liaupsina Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną ir, kaip manoma, petys petin bendradarbiauja su Maskvos konsulatu Rygoje.

Artėjant spalio 4 d. parlamento rinkimams, Latvijoje lyg smogas tvenkiasi nerimas, kad šalyje tuoj tuoj apskritai baigsis palyginti ramios dienos. Bet ne dėl to, kad keičiantis valdžiai visuomet juntamas šioks toks sujudimas. Ir net ne todėl, kad prasideda aktyvus Latvijos pasiruošimas minėtajam ES pirmininkavimui. Latviai prisipažįsta pradedą tikėti, kad, parlamento rinkimuose gerai pasirodžius prorusiškoms jėgoms (o joms gerai pasirodyti yra visos sąlygos), sekanti eilėje po Kijevo gali būti Ryga.

Latvijos naujienų portalo “TVNET.lv” redakcijos skiltyje prieš keletą dienų net buvo aprašytas visas grėsmingasis scenarijus. Kraupoka, tačiau kol kas viskas tikrai vyksta kaip iš minėtojo rašto.

Pavyzdžiui, TVNET.lv redakcija buvo perspėjusi, kad prorusiška partija SC veikia kaip Kremliaus agentai, kurių rankomis bus mėginama įgyvendinti Latvijos okupaciją. Pagrindinis jų uždavinys, pasak portalo – šalyje kurstyti neramumus, mažinti gyventojų pasitikėjimą valdančiaisiais, diskredituoti Latviją kitų Vakarų šalių akyse.

Nepraėjo nė savaitė, o ši partija rugsėjo 28 d. Rygos centre jau suorganizavo mitingą. Iš pažiūros – visiškai savalaikį. Mat SC paviešino skandalingą informaciją, jog valdančioji koalicija slapta derasi dėl Latvijos banko “Citadele” pardavimo, o kaina, už kurią ketinama perleisti dalį stambiausio Latvijos banko, esanti juokingai maža – 63 mln. eurų. Taigi, SC nedelsiant sukvietė piliečius pareikšti pasipiktinimo neskaidriu sandoriu, o į šį kvietimą sureagavo apie 300 žmonių. Beje, į mitingą jie buvo atvežti specialiai užsakytais Rygos miesto autobusais…

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją internete http://www.veidas.lt/veidas-nr-38-2014-m arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...