2011 Sausio 20

Naftotiekis

Rusai ir lenkai gali išspręsti “Družbos” klausimą

veidas.lt

Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis sako tikįs, kad naftos tiekimo atnaujinimo vamzdynu “Družba” problemą padės išspręsti Maskvos ir Varšuvos dialogas. Jis pažymi, kad Lietuva, siekdama problemos sprendimo, neturi daryti jokių nuolaidų.

“Matydami aktyvių Rusijos ir Lenkijos santykių vystymąsi, tikimės, kad naftos tiekimo “Družba” klausimas taip pat bus išspręstas teigiamai”, – naujienų agentūrai “Interfax” sakė A.Ažubalis.

Paklaustas, ar Lietuva yra pasirengusi nuolaidoms, kad būtų atnaujintas naftos tiekimas, ministras atsakė: “Sprendžiant pagal tai, kaip formuluojate klausimą, jūs taip pat tikite, kad vamzdyno incidentas nėra vien techninė problema”.

“Pašalinti techniniams nesklandumams nereikia jokių nuolaidų. Lietuva nuolat kėlė šį klausimą, nuo pat to momento, kai atsirado nesklandumai, tačiau nebuvo jokio atsako iš mūsų rusų partnerių”, – kalbėjo A.Ažubalis.

Jis pažymėjo, kad Lietuva iki šiol negavo oficialios informacijos apie incidento detales ir naftos tiekimo atnaujinimo perspektyvas.

2006 metais naftos perdirbimo gamyklą Mažeikiuose pardavus lenkams netrukus nutrūko naftos tiekimas vamzdynu “Družba”. Rusija tuomet sakė, kad naftotiekyje įvyko avarija. Vėliau rusai pareiškė, kad vamzdyno techninė būklė yra bloga, todėl tiekti juo naftą į Mažeikius yra nenaudinga dėl didelių remonto išlaidų.

Gamykla Mažeikiuose naftą atsigabena tanklaiviais per terminalą Būtingėje, tačiau tai mažina ją valdančios įmonės pelningumą.

Rusijos dienraštis “Novaja Gazeta” trečiadienį paskelbė “Wikileaks” paviešintą JAV diplomatinio susirašinėjimo dokumentą, kuriame Amerikos ambasados Maskvoje atstovai svarsto, jog viena pagrindinių priežasčių Rusijai nutraukti naftos tiekimą “Družbos” vamzdynu buvo kerštas.

Pasak paviešinto dokumento, dabartinis Rusijos vicepremjeras Igoris Sečinas, 2006 metais vadovavęs kompanijos “Rosneft” direktorių tarybai ir ėjęs pareigas prezidento administracijoje, spaudė naftos kompanijas neteikti žaliavos lenkams parduotai “Mažeikių naftai”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...