2011 Vasario 04

Tyrimas

Rusai Lietuvoje mažiau diskriminuojami

veidas.lt

Lietuvoje gyvenantys rusai jaučiasi daug mažiau diskriminuojami nei jų tautiečiai Estijoje, Latvijoje ar Suomijoje, rodo naujas tyrimas.

Europos pagrindinių teisių agentūros (FRA) apklausoje tik 12 proc. rusų Lietuvoje sakė manantys, kad šalyje yra paplitusi diskriminacija etniniu pagrindu. Estijoje tokių buvo 59 proc., Suomijoje 28 proc., o Latvijoje 25 proc.

Lietuvoje rusai sudaro apie 5 proc. gyventojų, tuo tarpu Latvijoje ir Estijoje – apie ketvirtadalį. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas šią savaitę Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO) pirmininkaujančios Lietuvos paprašė padėti spręsti rusakalbių problemas Latvijoje ir Estijoje.

Šią savaitę paskelbtas tyrimas atskleidė, kad kitose valstybėse, kur tirtas etninės mažumos ar imigrantų požiūris, situacija dar prastesnė – paplitusią diskriminaciją įžvelgė 94 proc. Šiaurės afrikiečių Italijoje ir 88 proc. Prancūzijoje, 75 proc. somaliečių Švedijoje ar 76 proc. čigonų Lenkijoje.

Vienas iš keturių apklausoje dalyvavusių etninės mažumos atstovų ar imigrantų Europos Sąjungoje (ES) per 12 mėnesių prieš apklausą patyrė diskriminaciją dėl dviejų ar daugiau priežasčių. Lietuvoje taip atsakė tik 4 proc. rusų.

Atlikdama apklausą FRA 27 ES valstybėse narėse apklausė 23 tūkst. 500 asmenų, kurie priklauso tautinėms mažumoms ar yra imigrantai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...