2011 Gegužės 01

Gegužės 1-oji

Rusai eis į skirtingas demonstracijas

veidas.lt

Scanpix

Dauguma Rusijos politinių partijų ketina paminėti Gegužės 1-ąją demonstracijomis su skirtingais šūkiais, rašo britų visuomeninio transliuotojo BBC naujienų svetainė.

“Vieningoji Rusija” ir profsąjungos tikisi surinkti Maskvoje 25 tūkst. žmonių į renginį su šūkiu: “Medvedevas! Putinas! Rusija – pirmyn!”. Eitynės Tverės gatve prasidės 9 valandą ryto prie Baltarusijos stoties ir po valandos baigsis prie paminklo Jurijui Dolgorukiui, kur įvyks mitingas.

“Teisingosios Rusijos” nariai, vadovaujami savo lyderių Sergejaus Mironovo ir Nikolajaus Levičevo nuo 10 valandos iki 10 valandos 40 minučių eis nuo Gėlių bulvaro iki A.Puškino aikštės, skanduodami: “Modernizacija tai – socializmas!”.

Sostinės komunistai tikisi, kad jų renginys “Prieš visuomenės susiskirstymą į socialinius sluoksnius!”. Jie pradės rinktis 11 valandą prie V.Lenino paminklo Kalugos aikštėje.

Nuo 13 valandos iki 15 valandos maždaug tūkstantis nacionalistų eis nuo metropoliteno stoties “Okriabrskoje pole” iki Ščiukino stoties “ginti vietinių Rusijos gyventojų interesų ir teisės į darbą”.

Rusijos liberalų demokratų partijos aktyvistai nuo 14 valandos iki 16 valandos mitinguos A.Puškino aikštėje prieš korupciją.

Paskutiniai 16 valandą savo akciją “Antikapitalizmas -2011″ pradės “Kairiojo fronto” šalininkai. Eitynės vyks Tverės bulvaru nuo paminklo I.Timiriazevui iki A.Puškino aikštės.

Dešinieji Gegužės 1-osios, nors ir pervardytos iš Darbo žmonių tarptautinio solidarumo dienos į Pavasario ir darbo dieną, švęsti neketina.

Dėl daugybės akcijų važiuoti automobiliu Maskvos centru iki pat vakaro bus sunku.

Sostinės Vyriausiosios vidaus reikalų valdybos viešosios tvarkos apsaugos valdybos viršininko Viačeslavo Kozlovo vertinimu, iš viso jose gali dalyvauti maždaug 40 tūkst. žmonių. Tvarką saugos šeši tūkstančiai policininkų ir vidaus kariuomenės kareivių.

“MONSTRACIJA”

Be to, vidurdienį Vamzdžių aikštės rajone ir Čistyje prūduose vyks “kūrybinio jaunimo eitynės su absurdo karnavalo elementais”, pavadintos “Monstracija”.

Pasak jų organizatoriaus Michailo Maglovo, tai sudurtinis žodis, padarytas iš žodžių “demonstracija” ir “monstras”. M

Manoma kad joje dalyvaus maždaug 600 žmonių.

“Mūsų akcija – nepolitinė, nors galbūt bus keliamos kokios nors opios socialinės temos”, – pareiškė M.Maglovas.

“Monstracijos” idėja kilo Novosibirsko menininkams, kurie šiais metais surengs ją jau aštuntą kartą.

Sankt Peterburge “Vieningosios Rusijos”, “Teisingosios Rusijos”, komunistų, nacionalistų ir “Jabloko” kolonos eis būtent tokia tvarka Nevos prospektu. Po to jų mitingai, aišku, vyks įvairiose vietose.

Jungtinis piliečių frontas ir Seksualinių mažumų gynimo judėjimas negavo leidimo eiti Nevos prospektu atskiromis kolonomis ir ketina prisijungti prie “Jabloko”.

Piterio “Jabloko” koordinatorius Maksimas Reznikas sakė, kad neprieštarauja.

“Mes neklausiame žmonių, kokia jų seksualinė orientacija”, – pareiškė jis.

Tolimųjų Rytų miestuose “Vieningosios Rusijos” ir komunistų demonstracijos jau įvyko, jose jokių incidentų nebuvo.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...